Haber Detayı
30 Temmuz 2019 - Salı 10:04 Bu haber 3564 kez okundu
 
Gümüşhaneli halk oyuncular Rize'de
KÜLTÜR Haberi
Gümüşhaneli halk oyuncular Rize'de

Gümüşhane Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Halk Oyunları topluluğu Rize'nin Ardeşen ilçesinde 10.kez düzenlenen Uluslararası Tulum ve Müzik Festivaline katıldı.

Ardeşen Belediyesi organizasyonunda gerçekleştirilen festival kortej yürüyüşüyle başladı. Kaymakamlık önünde bir araya gelen farklı ülkelerin halk dansları toplulukları, tulum, gayda ezgileri ve kültürlerine özgü dans figürleriyle eski terminal alanına yürüdü.

Burada, Rize, Ankara, Gümüşhane ve Bursa'dan gelen halk dansları topluluklarının yanı sıra Rusya, Bulgaristan, İran, Azerbaycan, Gürcistan ve Dağıstan'dan yaklaşık 500 dansçı gösteri yaptı.

Yurt içi ve yurt dışından 20 halk oyunları ekibini katıldığı festivalde Gümüşhane'yi temsil eden antrenör Ulvi Ergün liderliğindeki Gümüşhane Halk Dansları Topluluğunun gösterileri izleyenlerden tam puan aldı.

Antrenör Ergün, festivale katılmalarında desteklerini esirgemeyen Gençlik ve Spor İl Müdürü Mücahit Atalay'a, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğine, Gümüş Pestil ve Köme yetkililerine teşekkür etti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gümüşhaneli, halk, oyuncular, Rize'de,
Yorumlar
Haber Yazılımı