Haber Detayı
05 Eylül 2020 - Cumartesi 10:47 Bu haber 2247 kez okundu
 
Gümüşhanespor Başkanına Kavuştu
SPOR Haberi
Gümüşhanespor Başkanına Kavuştu

Gümüşhanespor Başkanına Kavuştu

Geçtiğimiz sezonda beri bir türlü yönetimsel ve ekonomik olarak düzlüğe çıkamayan Gümüşhanespor hakkettiği başkanına kavuştu. 

Kırmızı beyazlı temsilcimizde geçtiğimiz haftalarda yapılan, kongrede kulüp başkanı seçilen Hakan Arslan'ın da görevi kısa sürdü. Hakan Arslan’ın geçen 3 haftalık süreçte somut bir adım atmaması ve liglerin başlamasına az bir süre kala mevcut takımı dahi toplayamaması büyük eleştirilere neden oldu. Hakan Arslan’ın sosyal medya adresinden teknik direktör olarak Suat Kaya ile anlaştığını açıklaması bile eleştirilerin önüne geçemedi. Yönetim kurulu kararıyla Gümüşhanespor başkanlık görevine Gümüşhane Denekler Federasyonu (GÜDEF) Başkanı Vahit Olgun getirildiği açıklandı.

Tanış Uyarmıştı

Gümüşhanespor’da olağan kongre öncesi adaylığını açıklayan Hakan Arslan, kırmızı beyazlı takımın başkan vekili ve Arzular Kabaköy Beldesi Belediye Başkanı Çetin Rıza Tanış ile bir görüşme gerçekleştirmişti.

Yapılan Görüşmede Başkan Tanış, adaylığını açıklayan Hakan Arslan’a kulübün mevcut borcu ile geçmiş sezonda yaşanan sıkıntıları bir bir dile getirdiği ve Başkan Tanış’ın, liglerin başlamasına az bir süre kaldığını hatırlatarak aynı sorunların yaşanması halinde olağan üstü bir karar alacaklarını dahi Hakan Arslan’a ilettiği öğrenildi.

Olağan kongre sonrası Kulüp Başkanı seçilen Hakan Arslan’ın geçen 3 haftalık sürede somut bir adım atmaması ve mevcut oyuncuları dahi toplayamaması kırmızı beyazlı taraftarları gelecek adına umutsuzluğa düşürdü. Kulübün geleceğini düşünen yönetim kurulu ise aldığı kararla Hakan Arslan’ı görevinden alarak GÜDEF Başkanı Vahit Olgun’u kulüp başkanı olmasına karar verdi.

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Arzular Kabaköy Beldesi Belediye Başkan Çetin Rıza Tanış ile Ankara Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk Yönetimi Ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanı Mutlu Gürler, GÜDEF Başkanı Vahit Olgun’un kulüp başkanı olabilmesi için yoğu mesai harcadı.

Olgun’a Yoğun Destek

Geçtiğimiz gece itibariyle kırmızı beyazlı takımın başkan vekili ve Arzular Kabaköy Beldesi Belediye Başkanı Çetin Rıza Tanış sosyal medya adresinden yayınladığı mesajda “Sevgili Gümüşhaneliler İstanbul GÜDEF başkanımız saygı değer Vahit Olgun Bey Gümüşhane spor başkanlığı hayırlı olsun. Kendisine teşekkür eder yanında olduğumu buradan ifade ediyorum. Kendisine başarılar diliyorum. Gümüşhane spora hayırlı olsun” diyerek kulübün yeni başkanının Vahit Olgun olduğunu açıkladı.

Sosyal medyadan Gümüşhanespor’un yeni başkanı Vahit Olgun’a yoğun destek mesajları yağdı. Birçok Gümüşhaneli takımın artık emin ellerde olduğunu ve sorunlar en kısa sürede çözüleceklerinden emin olduklarını belirttiler.

Gözler Olgun’da

Öte yandan Gümüşhanespor’un yeni başkanı Vahit Olgun’dan beklentiler yüksek. Daha önce kulüp yöneticiliği yapan Olgun’un mevcut takım futbolcularıyla görüştüğü ve en geç pazartesi günü takımın tesislerde hazırlıklarına başlaması gerektiğini ilettiği öğrenildi.

Karaköse ile Yola Devam

Futbolcu grubuyla görüşen kulüp başkanı Vahit Olgun’un teknik direktörlük konusunda ise geçtiğimiz sezon takımın başında olan Halim Karaköse’ye menajerler aracılığıyla devam etmek istediğini ilettiği öğrenildi. Teknik direktör Karaköse’nin ise Gümüşhanespor’da ki görevine devam etmeye sıcak baktığı bilgisine ulaşıldı.

Gümüşhanespor’un yeni başkanı Vahit Olgun’un en kısa sürede ekonomik ve yönetimsel sorunları azaltarak takımı sezon öncesi çalışmalara başlatması bekleniyor.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gümüşhanespor, Başkanına, Kavuştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı