Haber Detayı
31 Temmuz 2019 - Çarşamba 11:02 Bu haber 793 kez okundu
 
Gümüşhanespor’da ikinci Akyel Dönemi Başladı
SPOR Haberi
Gümüşhanespor’da ikinci Akyel Dönemi Başladı

Gümüşhanesporun, 2015-2016 sezonun da teknik direktörlüğü yapan Fatih Akyel ile anlaşmaya vardı.

Kulübün Tekke köyünde bulunan tesislerinde düzenlene basın toplantısında temsilcimiz ile tekrar anlaşan teknik direktör Fatih Akyel, kendisini kırmızı-beyazlı renklere bağlayan sözleşmeyi imzaladı.

Basın toplantısında konuşan kulüp başkanı Yunus Emre Durmuş, 21 Temmuz tarihinde yapılan olağanüstü kongre önce ciddi çalışmalar yaptıklarını hatırlatarak, “Bu çalışmalarımızı kongre sürecinden sonra devreye sokarak belli bir aşamayı kat ettik. Öncelikli olarak geçmişte Gümüşhanespor’a güzel hizmetleri bulunan Fatih Akyel’le sözleşmemizi yaptık. Bu sezon güzel ve başarılı bir sezon geçirmek için elimizden geleni yapacağız. Bu süreçte Fatih hocamızla istişare ederek 29 futbolcu arkadaşımızla görüşme sağladık. Bu arkadaşlarımızın 15’i ile sözleşme yapmak üzere diğer arkadaşlarımızı da denenmek amacıyla tesislerimizde bulunuyor” ifadelerini kullandı.

Transfer Yasağı Ne Zaman Kalkacak ?

Başkan Durmuş, “Gümüşhanespor’un şuanda önünde bir transfer yasağı sorunu olduğunu ve bununla ilgili İstanbul’da yöneticilerden oluşan bir komitenin çalışma yaptıklarını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü;

“Bir hafta içerisinde neticeye kavuşmasını umut ediyoruz. Daha sonrasında da 7 Ağustos tarihinde Erzurum yada Kızılcahamam kampında olacağız. Bugün itibariyle fikstürümüz de çekildi. İnşallah güzel bir sezona Fatih hocamızla başlangıç yaptık. Şehrimizin de kenetlenip kanaat önderlerimiz başta olmak üzere tüm hemşerilerimizin bu sıkıntılı süreçte vefa sezonu olarak adlandırdığımız bu sezonda bizlere destek vermelerini bekliyoruz.”

‘Gümüşhane benim için ayrı bir yerde’

Gümüşhane’nin kendisinde yerinin çok farklı olduğunu kaydeden Akyel, “Gümüşhane’de olmak benim için çok güzel. Başkanımız ve yönetimine takdir haklarını benden yana kullandıkları için teşekkür ediyorum. Geçen geldiğim dönemde çok iyi hizmetlerimin olduğunu düşünüyorum. Gümüşhane’nin yeri bende çok farklı ve çok sevdiğim bir yer. Halkını, takımını çok seviyorum. Çok güzel şeyler yaşadım ve yaşattım. Başarılı bir sezon geçirmiştik. Sürprizlerle geldik oraya kadar ve güzel şeyler yaptık. İnşallah onun devamını burada camiamızla, şehrimizle el birliğiyle güzel günler yaşamak istiyoruz. Zor bir süreç var. Başkanımız elini değil, gövdesini koydu taşın altına. Sıkıntılı bir durumumuz var. Çözülmeyecek şeyler değil. Hep beraber el birliğiyle bu zorlukların üstesinden geleceğiz. Bu sene ligin nabzını tutup güzel şeyler yapmaya, zevk vermeye çalışacağız. İkinci dönemimiz burada. Tekrardan güzel şeyler yaşayacağız inşallah” diye konuştu.

 “Bu yıl nasıl bir Gümüşhanespor izleyeceğiz?” şeklindeki bir soruyu cevaplandıran Akyel, “Bunu şimdiden söylemek çok zor. Kongre sürecinden dolayı geç toplandık. Biz oyuncuları toparlayabildiğimizce toparlayacağız. Biraz zorlanacağız ama oyuncu yapısına göre oyun sistemimizi hazırlayacağız. Güzel bir takım oluşturmak istiyoruz. Heyecan veren, göze hoş gelen, ligin nabzını tutan bir takım oluşturacağız. Burası benim ilk göz ağrılarımdan. Gümüşhane şehrini, halkını, takımını seviyorum. Elimizden gelen herşeyi yapacağız” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gümüşhanespor’da, ikinci, Akyel, Dönemi, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı