Haber Detayı
23 Haziran 2020 - Salı 10:26 Bu haber 959 kez okundu
 
Gümüşhanespor kendi ayakları üzerinde durur
Başkan Eroğlu, “Federasyondan gelecek olan gelirler kulübün ayakta durması için yeterli olacaktır” dedi
SPOR Haberi
Gümüşhanespor kendi ayakları üzerinde durur

 

Gümüşhanespor’da 5 Temmuz’da yapılacak kongre öncesi yeniden başkanlığa aday olduğunu açıklayan başkan Muharrem Güray Eroğlu, federasyondan gelecek olan gelirlerin kulübün ayakta durması için yeterli olacağını söyledi. Yeni seçilecek yönetime büyük iş düşeceğini belirten Eroğlu, “Ben başkan olmuşum ya da başka bir isim başkan olmuş önemli değil. Önemli olan burada Gümüşhanespor. Benim tek arzum Gümüşhanespor düzene girsin. Yönetici yöneticiliğini yapsın. Sporcu kardeşlerimiz ve çalışanlar gününde alacağını alsın. Çünkü buradan para kazanıyorlar. Mağdur olmasınlar” dedi.

Tek arzusunun Gümüşhanespor’un başarılı olması olduğunu ifade eden Eroğlu, “Gümüşhanespor’da yaşanan bu kaos ortamı son bulmalı. Bu durumdan çok yorulduk. Bu yaşananlar Gümüşhanespor’a çok zarar veriyor. Herkes Gümüşhanespor’un menfaatlerine göre hareket etmeli. Ben Gümüşhaneli değilim ama bir Gümüşhaneli kadar kendimi Gümüşhaneli görüyorum. İşimi gücümü bırakarak Gümüşhanespor’un başarılı olması için çaba gösteriyorum” dedi. Gümüşhanespor’un kimseye muhtaç olmadan kendi ayakları üzerinde durabilecek yeterlilikte bir kulüp olduğunu dile getiren Eroğlu sözlerine şöyle devam etti;

“Şuan için Gümüşhanespor için önündeki en büyük engel transfer yasağı. Bu transfer yasağının ortadan kaldırılması durumunda kulübün önü açılacaktır. Biz de yönetime yeniden seçilmemiz durumunda ilk işimiz transfer yasağını ortadan kaldırmak olacak. Bu sorun aşılırsa federasyondan gelecek olan gelirler kulübün ayakta durması için yeterli olacaktır. Kimseye muhtaç olmayacaktır” Gümüşhanespor’un siyaset üstü olduğunu da vurgulayan Eroğlu sözlerini şöyle noktaladı; “Kişisel olarak herkes değişik siyasi görüşlerde olabilir. Ama burası bir spor kulübü. Siyaset üstüdür. İnsanların birleştiği bir yerdir. Siyaset sporun içine girmemeli.”

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gümüşhanespor, kendi, ayakları, üzerinde, durur,
Yorumlar
Haber Yazılımı