Haber Detayı
11 Eylül 2020 - Cuma 09:00 Bu haber 2535 kez okundu
 
Gümüşhanespor ‘OLGUN’laşıyor
Gümüşhanespor’da Kulüp Başkanı Olmasına Kesin Gözüyle Bakılan Vahit Olgun’un, Kongre Öncesi Gerçekleştirdiği Hamleler Gelecek Adına Ümit Veriyor.
SPOR Haberi
Gümüşhanespor ‘OLGUN’laşıyor

Gümüşhanespor’da uzun süredir yaşanan ekonomik ve yönetimsel sıkıntılar yavaş yavaş çözülmeye başladı. Kırmızı beyazlı temsilcimizin kulüp başkanı olması kesin gözüyle bakılan GÜDEF Başkanı Vahit Olgun kongre öncesi hızlı başladı. Başkan Olgun, 3 gün içerisinde takımı toparladı, teknik direktör Halim Karaköse ile tekrar anlaşarak takımın çalışmalarını başlattı. Ayağının tozuyla Gümüşhane’ye gelen Olgun, oyuncu grubuna söz verdiği ödemeleri yaparak mevcut oyucularla resmi sözleşme imzaladı. GÜDEF Başkanı Vahit Olgun, Tekke köyü tesislerinde düzenlediği basın toplantısıyla süreci anlattı.

Başkan Çimen ve Başkan Tanış İzin Aldı

Başkan Olgun gerçekleştirdiği basın toplantısında, “Gümüşhanespor geçtiğimiz sezon liginde maalesef yönetim değişikliğiyle ve olumsuz olaylarla gündemde yer buldu. Küme de kalır mıyız diye düşünürken, pamdemi süreciyle birlikte alınan kararla ligde kaldık. Kongreleri süreçleri yaşandı adayların çıktığı ve adayların olmadığı günler oldu. Süreç geçildi ancak ligin başlamasına da az bir süre kaldı. Diğer takımlar kampa gitti, transferlerini gerçekleştirdi. Gümüşhane’de ise tesisler kapalı, teknik ekip ve oyuncu grubu yok. Kongrenin geçersiz sayılmasıyla birlikte geçmiş yönetimde ki arkadaşlar yeni bir dönem başlattılar. Gerek Gümüşhane’de yaşayan gerek şehir dışında yaşayan vatandaşlar ise sahipsizliği bir son bularak en azından takımın lige kalması yönünde beklentileri vardı. Şahsımız üzerinde bir beklenti vardı ve yoğun bir istek oldu. Geçtiğimiz haftada Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen ile Arzular Kabaköy Belediye Başkanı Çetin Rıza Tanış Eyüp Sultan belediye başkanımızı arayarak bizim şehirde görev üstlenmemizi istediler. Bizim düşüncemiz her zaman şehirden bir kişi olsun biz onu destekleyelim tarzındaydı” diye konuştu.

‘Seyirci Kalmak İstemedik’

Gümüşhanespor’un sahipsiz kalmasına seyirci olmak istemediği için taşın altına elini koyduklarını anlatan Başkan Olgun, “Bu şehir bizi yetiştirdi ve bir yerlere getirdi. Kişisel çabalarımız oldu ancak Gümüşhane etiketi her zaman önemliydi. Şuan da görev resmi olarak bizde değil. 21’inde yapılacak kongre sonrası resmiyet kazanacak. Gümüşhane’ye gelmeden önce teknik ekip ve oyuncu grubuyla görüştük ve onları çalışmalara başlamaya ikna ettik. Sonrasında şehre geldik ve söz verdiğimiz gün ödemeleri gerçekleştirip resmi imzalar attırdık. Şuan da 12 futbolcuyla ilgili resmi imza atıp peşinatlarını verdik. Şu da unutulmalıdır ki biz bu sorunun tamamını çözeceğiz diye gelmedik. Gümüşhanespor ciddi bir markaydı ve bu markayı tekrar yükseltmek için geldik. Bu durum sadece Vahit Olgun’un tek başına yapabileceği bir şey değil. Biz tüm sorunları tüm hemşerilerimizle birlikte yapacağız” dedi.

750 Bin Ödeme Yapıldı

Olgun, “Bugün burada olmamış olsak ligin başladığında belki de Gümüşhanespor sahaya çıkamayacaktı. Birinci aşamada mevcut oyuncuları toparlamamız gerekiyordu ve bunu gerçekleştirdik. İlk aşamadan sonra diğer aşamalara geçeceğiz. Herkesin de bildiği gibi 26 futbolu kulübü federasyona verdi ve transfer yasağı var. Bizde tahtayı açabilmek için görüşmelerimize başladık. Oyuncu grubumuza söz verdiğimiz gibi 750 bin ödemelerini gerçekleştirdik” şeklinde konuştu.

‘Kulübümüze Helal Olsun’

21 Eylül’de kongre olacağını hatırlatan Olgun, “Gerçekleş kongre sonrasın da resmi olarak göreve devam edeceğiz. Bizin niyetimiz bu şekilde ancak bu işe talip olan varsa tabi ki çıkıp gelebilir. Şunu da belirtmek istiyorum, kongre sonrası farklı bir arkadaşımız devam ederse biz yaptığımız ödemeleri geri talep etmeyeceğiz. Kulübümüze helal olsun. Kongrede aday olduğumu da belirtmek istiyorum. Yönetim kurulunu oluştururken iş dünyasından arkadaşlarımızda katmak istiyoruz. Kampanyalar yapmak istiyoruz ama ilk önceliğimiz bunlar değil. Çünkü daha işin başına oturmadan vali, vekil veya belediye başkanları nasıl destek sorusu sordular. İlk önce biz somut adımlar atalım, taşın altına ellerimizi koyalım sonrasında desteğin geleceğine inanıyorum. Biz bir şeyler yapmadan birlerinden beklenti içerisine girersek hüsran yaşamış oluruz” dedi.

‘Hesaplaşmaya Değil, Geleceği Kurtarmaya Geldik’

GÜDEF Başkanı ve Gümüşhanespor Kulüp Başkan adayı Vahit Olgun sözlerini şöyle tamamladı;

“Diğer bir konu ise bizim buraya bir hesaplaşma niyetimizle geldiğimiz kanısıdır. Biz hesap görmeye değil, geleceği inşa etmeye geliyoruz. Gümüşhanespor’un önünü nasıl açabiliriz onu düşünüyoruz. İnanıyorum ki Gümüşhanespor’un bir yıl sonra sorunlarının çözülebileceği ortama doğru gitmiş olacağız. İnsanların bize olan güvenin devam ettiği sürece kulüp daha iyi yerlere gelecektir. Ayağımızı yorgana göre uzatacağız. Takımımıza gönül verenler bu duruma gelmemizi başarı olarak görmelidir. Sabredilerek yolumuza devam etmeliyiz.  Gümüşhanespor’un geçmişinden bugüne kadar emeği olan tüm yöneticilere, başkanlar ve onursal başkanlara teşekkür ediyorum. Bu işlerin kolay olmadığını herkes biliyor. İlimiz bize ihtiyacı varsa bizde bir noktasında olmak istedik. Geçmiş arkadaşların tamamına ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu kulüp Gümüşhanelilerin kulübü ve takımlarına sahip çıkacaktır. Yerel dinamiklerde birlikte hareket ederek bu işin bir yerinden tutacaktır. Gümüşhane’nin 12 milyon borcu ödeyecektir bu gücün olduğuna inanıyorum.”

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gümüşhanespor, ‘OLGUN’laşıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı