Haber Detayı
12 Ekim 2019 - Cumartesi 11:59 Bu haber 1300 kez okundu
 
“GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜDÜR”
GÜNDEM Haberi
“GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜDÜR”

“GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜ”

BBP Gümüşhane İl Başkanı Rıdvan Taşkın İl Teşkilatı'nda düzenlediği basın toplantısında, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, Barış Pınarı Harekâtı'nın başladığını tüm dünyaya duyurduğunu belirterek, harekâtın hayırlı olması temennisinde bulundu.

Harekâtın, Türkiye'ye yönelik terör gruplarının tehditlerini ortadan kaldırmak, mültecileri güvenli bölgeye yerleştirmek ve Suriye ile bölge barışına katkı bulunmak amacı taşıdığını aktardı. ABD'nin, bölgeden CENTCOM'u çekmedikçe, askerlerini çekmiş sayılmayacağını belirten Rıdvan Taşkın, bu yöndeki oyalamalara da itibar edilmemesi gerektiğini vurguladı. Harekâta ilişkin AB ülkelerinden gelen açıklamaları da anımsatan BBP İl Başkanı Taşkın, şöyle konuştu” Suriye savaşını biz başlatmadık. Suriye'deki bütün bu dengelemeleri Türkiye yapmadı. Bu bir uluslarası operasyondu, emperyalistlerin ve siyonistlerin operasyonuydu. Dolayısıyla AB'yi samimi davranmaya ve teröre karşı en samimi mücadeleyi veren Türkiye'nin yanında durmaya çağırıyoruz. Bizim bu harekâtla birlikte yapmaya çalıştığımız, bölgeyi teröristlerden temizlerken, Suriye'nin iç barışı ve siyasi çözümüne de katkıda bulunuyoruz. Bunun görülmesi lazım” dedi. Rusya ve İran'ın harekât öncesindeki açıklamalarını da eleştiren Taşkın, “Sizin ne işiniz var o zaman Suriye'de? Herkes çekilsin. ABD'si, Çin'i, Rusya'sı, İran'ı, Almanya'sı çekilsin. Sizin ülkenizin sınırlarına bombalar düşmüyor. Terör sizin ülkenizi tehdit etmiyor. Türkiye olarak biz elbetteki buna karşı tedbir alacağız. İran ve Rusya'dan gelen açıklamaları kabul etmemiz mümkün değil. Astana'daki çözüm süreci ortaklarımızdan beklentimiz, bu operasyonu desteklemeleri olmalarıdır” dedi.

Taşkın, Türkiye iç siyasetinde, harekata ilişkin değerlendirmeleri de dile getirerek, şunları kaydetti:

“Teşkilatlarımız ve yüce Türk Milleti tüm kalbiyle bu operasyonu desteklemektedir. Bu operasyon, en az Kıbrıs Barış Harekatı kadar önemlidir, yerindedir. Türkiye bu operasyondan başarılı bir şekilde çıkacaktır” ifadelerinde bulundu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “GÜN, BİRLİK, OLMA, GÜNÜDÜR”, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı