Haber Detayı
10 Ocak 2020 - Cuma 10:42 Bu haber 915 kez okundu
 
Günümüzü Kutladılar.
Gümüşhane’de 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yayımlanan kutlama mesajları.
ASAYİŞ Haberi
Günümüzü Kutladılar.

VALİ KAMURAN TAŞBİLEK

"Mesai mefhumu gözetmeksizin, kamuoyunu her zaman doğru ve hızlı bir şekilde bilgilendirme görevini yerine getirmeye çalışan gazetecilerimiz, olayları tarafsız bir şekilde halkımıza aktararak, vatandaşlarımızın zamanında, doğru ve eksiksiz bilgilendirilmesini sağlamaktadırlar. Bunun yanında, basın kuruluşları halkla, idari birimler arasında bir köprü görevi görerek, toplumsal taleplerin dile getirilmesine vesile olurlar. Bu yönüyle gazeteciler kamuoyu duyarlılığının artmasını sağlayan, düşünce ve ifade özgürlüğünün en etkili temsilcileri konumundadırlar.

Gümüşhane’mizde yaşanan gelişmeler hakkında toplumu bilgilendiren,  ilimizin kültürel, sosyal ve ekonomik gelişiminde etkin bir rol üstlenen yerel basınımız da, özveriyle yerine getirdikleri görevlerini, bundan sonra da aynı duyarlılıkla devam ettirerek, ülkemizle birlikte şehrimizin de kalkınmasına ve demokrasi kültürünün yerleşmesine katkı sağlayacaktır.

Bu zor görevi tarafsız, objektif ve basın ahlâk kurallarına bağlı bir şekilde yerine getiren ulusal ve yerel basınımızın değerli mensuplarının ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum."

İL EMNİYET MÜDÜRÜ ÖMER FARUK KARATAŞ

“Gazetecilik mesleğinin zor şartlarına rağmen kamuoyunun aydınlatılmasında ve doğru bilgilendirilmesinde önemli bir görev üstlenen basın mensuplarımız büyük özveri içerisinde çalışmaktadırlar. İlimizde görev yapan basın mensuplarımız da  yaşanan gelişmeleri doğru ve tarafsız bir şekilde haberleştirerek kamuoyunun bilgilenmesine katkı sağlamaktadırlar.

Bu duygu ve düşünceler ile görevi başındaki değerli basın mensuplarımızın 10 Ocak  Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar, ayrıca görevlerini fedakarca yerine getirirken hayatlarını kaybeden basın mensuplarımıza da Yüce Allah’tan rahmet dilerim.”

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SEYDİ DOĞAN

“10 Ocak 1961’den beri kutlanan “Çalışan Gazeteciler Günü”, gazetecilik mesleğini icra eden değerli basın mensuplarımızı onurlandırmak için düzenlenen önemli bir kutlama günüdür.

Gazetecilik, yoğun stres altında, değişken saat dilimleri içerisinde çoğu zaman ailesini dahi ihmal edecek şekilde uzun süreler çalışmayı gerektirir.

Milletimizin doğru haber alma, bilgi edinme hakkı adına dürüst biçimde çalışan, ömrünü bu kutlu yola adayan yüce yürekli insanların, her şart altında çalışmalarını sorumluluk bilinci içerisinde sürdüren tüm basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.”

İL GENEL MECLİSİ BAŞKANI MEHMET EMİN ERDOĞDU

“Gazeteciler, hayatın tüm yönlerini birebir görerek, yaşayarak geniş kitlelere aktarmada önemli bir görevi yerine getiriyor. Gazetecilerin sorumluluk bilinciyle toplumu doğru ve hızlı bilgilendirme önemli bir yere sahip.

Gümüşhane’de gücünü kamuoyundan alan özgür ve objektif basının varlığı bizleri mutlu ediyor. Gazetecilerimiz yerine getirdikleri görevle ilimizin gelişmesine önemli katkılar sunuyor. Kurumlar ve toplum arasında bilgi akışı sağlama, toplumu doğru ve hızlı bilgilendirme, kamu çıkarlarını koruma gibi görevleri de bulunan basın mensuplarımız hukukun evrensel ilkelerini rehber edinerek, insan hak ve hürriyetleri ve özel hayata saygı çerçevesinde görevlerini özveriyle yerine getiriyorlar. İlimizin huzur ve asayişinin korunması, eğitim, sağlık, turizm, sanayi, ticaret, tarım ve diğer sektörlerde kamu kurumlarına destek olan tüm basın mensuplarımıza gösterdikleri bu hassasiyetler nedeniyle teşekkür ediyorum. Bu vesileyle büyük bir gayretle görevlerini yerine getirmeye çalışan değerli basın mensuplarımızın ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü gönülden kutluyor, aileleriyle birlikte sağlık ve esenlik dolu günler diliyorum.”

GTSO BAŞKANI İSMAİL AKÇAY

“Basın yayın  organları bireylerin  içinde bulunduğu çevrede  meydana gelen olayları sağlıklı bir şekilde değerlendirip kanaat edinmesi, toplumla ve dünyayla sağlıklı ilişkiler kurarak  bütünleşmesi  açısından çok önemli bir görev üsteleniyor.

Günümüzde taşıdığı değer ve önem gittikçe artan iletişimin en etkili kanallarından olan basın,   yıllar boyunca halkın haber alma, kamuoyu oluşturma ve ifade özgürlüğünün güvencesi olmuştur.  Kendi sorumluluğunun bilincinde olan ve bu bilincini eyleme dönüştürürken hak ettiği özgürlüğe sahip olan bir basında demokrasinin vazgeçilmez gerekliliklerindendir. Basın ve yayın organlarımız  gelişen ve değişen dünyada adeta  bizlerin gözü, kulağı olarak toplumsal olaylara farklı pencerelerden bakarak   değerlendirme yapma imkanı  sunmaktadırlar. İlimizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesi ve kalkınmasına Yerinde Habercilik, Doğru Habercilik, Doğru Bilgiye ve  Belgeye Dayalı Araştırmacı Gazetecilik gayreti ile büyük bir özen içerisinde hizmet veren tüm gazetelerimize ve çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.

Başta ilimiz merkezde olmak üzere 4 günlük ve 1 haftalık olarak  yayın hayatını sürdüren gazetelerimiz ve çalışanlarının, ilçelerimizde yayın yapan gazetelerimiz ve çalışanlarının ve  çağımızın gereği olarak yayın hayatını dijital ortama taşıyarak  internet gazeteciliği yapan gazetecilerimiz ile bu mesleğe emek veren  tüm çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum’’ şeklinde konuştu.”

Gümüşkoza Gazetesi olarak bizlerde, Gümüşhane’de yayın hayatına devam eden Tüm basın çalışanlarımızın 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü kutluyoruz.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Günümüzü, Kutladılar.,
Yorumlar
Haber Yazılımı