Haber Detayı
17 Haziran 2020 - Çarşamba 10:17 Bu haber 415 kez okundu
 
GÜSİAD’dan anlamlı destek
EKONOMİ Haberi
GÜSİAD’dan anlamlı destek

 

Gümüşhane Sanayici ve İş Adamları Derneği (GÜSİAD) bu yıl Gümüşhane merkez, ilçe ve beldelere 340 aileye 150 TL’lik alışveriş çeki desteği sağladı. 

Merkez, ilçe ve belde Belediye Başkanları tarafından dağıtımı yapılmak üzere 340 aileye alışveriş çeki ile destek sağladıklarını kaydeden GÜSİAD Genel Başkanı Yüksel Yalçın, bu desteği sağlayan GÜSİAD üyelerine teşekkür etti.

Bundan sonraki yıllarda bu sayıyı artıracaklarını ifade eden Yalçın, “Gönlümüzden geçen yereldeki marketlerimiz tarafından sağlamaktı ancak son anda verdiğimiz bir karardı, geç kalmak istemedik. Ancak önümüzdeki yıl bu dağıtımı GÜSİAD Gümüşhane Şube Başkanlığımız tarafından yereldeki marketlerimiz tarafından sağlamak üzere planlama yapacağız” dedi.

Dağıtımın yapılacağı aileler konusunda merkezden bir iradeleri olmayacağını ifade eden Yalçın, “Yerelde şehri eminleri belediye başkanlarımızdır. Onlarda bu sosyal yardımların kimlere vereceklerini bilirler. Şube başkanımız Murat Akçay ile yerelden temini sağlayacak bir görev paylaşımı yaptık” diye konuştu.

Yalçın ayrıca bu yıl 185 öğrenciye burs desteği de sağladıklarını hatırlatarak son 6 ayda 190 bin 500 TL’lik destek bütçesi oluşturduklarını belirtti ve piyasanın bu zor zamanlarında destek sağlayan tüm hemşerilerine teşekkür etti.   
 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: GÜSİAD’dan, anlamlı, destek, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı