Haber Detayı
31 Mayıs 2019 - Cuma 12:03 Bu haber 1744 kez okundu
 
Haksızlığa Karşı Çıkmak...
NABIZ Haberi
Haksızlığa Karşı Çıkmak...

 

Bizler Gümüşhane gazeteciler cemiyetinin birer üyesiyiz. Herkes bilsin ki; üyeliğimiz kimsenin keyfiyeti ile ilgili değildir. Bu mesleği bir fiil icra ettiğimiz içindir.

Geçtiğimiz hafta içerisinde; Gümüşhane Valiliği tarafından şehirde görev yapan gazetecilere yönelik düzenlenen iftar yemeğine davetlerin Whatsapp grubundan yapılmasını doğru bulmadığımızı "Biraz Kendimizi Yazalım" başlığı altında ifade etmeye çalışmıştık. Dillendirdiğimiz sıkıntıyı sağır sultan duydu ancak maalesef kimse üstüne almadı. Hal böyle olunca da bize düşen: “El, elin eşeğini türkü çığırarak arar” minvalindeki atasözü oldu.

Gel gelelim bu hafta yaşadıklarımız daha da acıydı. Dün akşam yapılan Gazeteciler Cemiyeti iftarı öncesinde de aynı tutum söz konusu olunca yüreğimiz daha bir fazla acıdı. Yanlış anlaşılmaya müsait olan bu konuda çok fazla da söz etmeden olanı aktaralım;

Önceki gün, Gümüşhane Gazeteciler cemiyetinin sekreteri bizi aradı ve cemiyetimizin iftar yemeğine davet etti. Bizde katılmayacağımızı ifade ettik.Daha sonra cemiyet tarafından Whtsapp grubundan  davet ilan edildi.Geçen hafta olduğu gibi yine buradan yapılan davetin uygun olmadığını söylüyoruz.Gazete sahipleri arandı,davet edildi,peki gazetecileri kim davet edecek.Gerçekten çok yazık...Bu şehirde 10 gazeteci arasında bile ayrım yapılıyor.İftar yemeğinin parasını kim veriyor.Cemiyet gazetecilerin hakkını alarak iftar veriyor.Lakin parasını aldığı gazeteciyi iftara çağırmıyor.İşte bu haksızlığı kınıyoruz...!

Beyler; bizler Gümüşhane gazetecileri olarak taş çatlasın 30-35 kişiyiz. Eğer bizim cemiyet başkanımız 35 üyesini kendi telefonu ile arayıp iftarına davet edemiyorsa, bu 35 kişi içerisinde ayrıma tabi tutulanlar oluyorsa başka kurumlarca gazetecilerimizin onore edilmesini beklemek boş bir hayal. Bizim kendimize saygımız yoksa başkasının bize saygısı hiç olmaz. Bir cemiyet başkanı 35 üyesini arayıp iftara davet edemiyor,  adamına göre muamele yapıyorsa gelinen nokta içler açısıdır. Başka ne diyelim.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Haksızlığa, Karşı, Çıkmak...,
Yorumlar
Haber Yazılımı