Haber Detayı
15 Ocak 2020 - Çarşamba 09:37 Bu haber 1899 kez okundu
 
Hastanede Efor Testi Yapılamıyor.
Gümüşhane Devlet Hastanesindeki Kalp Hastalarının Şikâyetleri Bitmiyor.
SAĞLIK Haberi
 Hastanede Efor Testi Yapılamıyor.

 

Gümüşhane devlet hastanesine şikâyetler gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Hastanenin yetersizliği ve Doktor sayısının yetersiz olmasından  dolayı muayene olamayan vatandaş bir an önce sorunların çözüme kavuşturulmasını istiyor.

Hazmi Arıtan muayene olmak için gittiğinde Gümüşhane devlet hastanesinde  karşılaştığı sorunları gazetemize anlattı. Yaşadığı sorunları anlatan Arıtan “Kalbimi kontrol ettirmek için kardiyologa gittim. Beni efor testine yönlendirdiler. Efor testine gittiğimde, testte kullandıkları grafik kâğıtlarının olmadığını söylediler. Tekrar muayene olduğum doktora, Emrah beyin yanına gittim. Durumumu anlattım. bana dediği cevap efor kağıtlarını 1 ay önce istedik ancak gelmedi. Bu yüzden size efor testi yapamıyoruz” dedi.  Daha sonra Başhekimin yanına gittim. Durumumdan ona da bahsettim. Başhekim aradı, efor testinin yapılacağı bölümü. Kâğıdımız olmadığı için yapamıyoruz dediler” şeklinde konuştu.

Bütün Kalp Hastalarının Durumu Bu Şekilde.

Kalbinde rahatsızlık olan ve kontrol ettirmek için hastaneye giden Arıtan “Kalbimden şüphelendiğim için bu testi ilk defa yaptıracaktım. Hiçbir sonuç alamadan çıktım hastaneden.  Anjiyo makinesi 3 sene önce alınmış fakat hastanede yer olmadığı için Ankara’da saklanıyormuş. Yarın mecburen Trabzon’a gideceğim. Bütün kalp hastalarının durumu bu şekilde. kalbin durumunu öğrenebileceğimiz tek şey efor testi. O olmadığından burada ki doktorlar hiç bir şey yapamıyor” dedi.

Hastanenin ilgili biriminden konuyla alakalı herhangi bir açıklama yapılmazken, vatandaş hastanenin eksiklerinin giderilmesini ve bir ana önce çözüme kavuşturulmasını bekliyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Hastanede, Efor, Testi, Yapılamıyor.,
Yorumlar
Haber Yazılımı