Haber Detayı
09 Şubat 2019 - Cumartesi 11:01 Bu haber 1947 kez okundu
 
“Hayvan Dostu Belediye Olacağız”
SİYASET Haberi
“Hayvan Dostu Belediye Olacağız”

“Hayvan Dostu Belediye Olacağız”

Milliyetçi Hareket Partisi Torul Belediye Başkan adayı Evrem Evrim Özdemir, hayvan dostu belediye olacaklarını söyledi.

31 Mart’ta yapılacak seçimlerde Torul Belediye Başkanlığına seçilmesi halinde sokak hayvanları için de hazırladıkları projeyi hayata geçireceklerini ifade eden Özdemir, Torul’da sokak hayvanlarının beslenme odakları ile hayata tutunmalarının sağlanacağını belirtti.

Türkiye’de her yıl çok sayıda sokak hayvanı ilgisizlikten, olumsuz hava şartlarından ve en önemlisi de beslenemedikleri için hayatını kaybettiklerini dile getiren Özdemir, açıklamasında daha sonra şunları söyledi: “Bu nedenle ilçemizdeki sokak hayvanları için farklı noktalarda beslenme odakları kuracağız. Torul Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi oluşturarak binlerce sokak hayvanı için klinik, tedavi, yoğun bakım, kısırlaştırma, sahiplendirme hizmeti vereceğiz. Farklı mahallelere ve mekanlara yerleştirilecek tam donanımlı kedi evi, otomatik beslenme odağı, pet atık ünitesi ve otomatik suluklar sokak hayvanlarının kullanımına sunulacak.”

“Sokak Hayvanlarına Karşı İlgisiz Kalmayacağız”

Sokak hayvanlarına karşı ilgisiz kalmayacaklarının altını çizen Özdemir, şunları kaydetti: “5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu gereği zaten tüm belediyelerin dışarıda yaşayan sahipsiz kedi ve köpekler için beslenme odakları kurma zorunluluğu vardır. Soğuk kış aylarında ve aşırı sıcaklarda zor günler geçiren hayvan dostlarımız için oluşturacağımız kedi evleri ve beslenme odakları aynı zamanda insanların sokak hayvanları ile birlikte nasıl insanlığa yakışır halde yaşayabileceğinin de kanıtı olacaktır. Her gün Veteriner İşleri Müdürlüğü Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi personelince kontrol edilecek su ve yem takviyesi yapılan beslenme odakları, doğa dostu tasarımları ile dikkat çekecek. Güneş enerjisi ile çalışan otomatik yem ve su üniteleri 30 kg kuru mama ve 80 litre su kapasitesine sahip olacak. İlk etapta Kaledibi Mahallesi, Merkez Mahallesi, Tufaniye Mahallesi ve Tuğrulbey Mahallesi olmak üzere 4 farklı noktaya yerleştirilecek beslenme odakları ilerleyen yıllarda diğer mahallelerimize için de planlanacak.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Hayvan, Dostu, Belediye, Olacağız”,
Yorumlar
Haber Yazılımı