Haber Detayı
25 Mart 2020 - Çarşamba 10:39 Bu haber 2183 kez okundu
 
Hemşireler Tepki Gösterdi
Gümüşhane Hastanesi Hemşireleri, Koronavirüs Nedeniyle Yapılan Görevlendirmenin Adaletsiz Olduğunu Öne Sürerek Tepki Gösterdi.
DİĞER Haberi
 Hemşireler Tepki Gösterdi

 

Gümüşhane Devlet Hastanesinde ki hemşireler, Koronavirüs nedeniyle Umreden ve yurt dışından gelen vatandaşların karantina altında tutulduğu Yeni Devlet Hastanesine görevlendirme yapılırken, sadece hastane personelinin görevlendirilmesinin adaletsiz olduğuna öne sürerek olaya tepki gösterdi.

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, Gümüşhane Yeni Devlet Hastanesinde Koronavirüs şüphesi olan ve umre ile yurt dışından gelen vatandaşların karantina altına alınarak takibinin yapılması için sağlık personelinin görevlendirilmesi yapıldı. Belli bir mesai çizelgesine göre vatandaşlarının kontrolün yapan hemşireler görevlendirmelerin sadece devlet hastanesinde görev yapan hastane porseleninden yapılmasını sorgulayarak “Onların canı varda bizim yok mu?  Herkes gibi bizde risk altındayız, Bu zorlu süreçte herkes taşın altına elini koymalı, Sağlıkta görevli personel sadece bizmiyiz. Toplum sağlığı merkezinde çalışan, ağız ve diş sağlığı hastanesinde çalışan, Halk sağlığında çalışan ve Sağlık İl Müdürlüğümüz bünyesinde çalışan hemşeriler ve diğer görevlilere neden görev yazılmıyor” diyerek yapılan görevlendirmelerin adaletsiz olduğunu söylediler.

Görevlendirmelere tepki gösteren hemşireler diğer sağlık personelinin de aynı şartlarda çalışmaları için dün il sağlık müdürlüğüne çıkarak olayı il müdürlüğüne taşıdı.  Görevlendirmeler ilgili alınacak karar merakla bekleniyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Hemşireler, Tepki, Gösterdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı