Haber Detayı
15 Nisan 2019 - Pazartesi 09:47 Bu haber 836 kez okundu
 
“Her Şey Kürtün İçin”
SİYASET Haberi
“Her Şey Kürtün İçin”

 

31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi’nden Kürtün Belediye Başkanlığına seçilen Enver Şen, he şeyin Kürtün için olacağını, vatandaşların kendisine gösterdiği güvene layık olmak için gece gündüz çalışacaklarını söyledi.

Kürtün ilçesinin zor bir coğrafyada olduğunu, önemli olanın zorlukları yenmek olduğunu ifade eden Şen, “Tüm bu dezavantajları biz avantaj olarak kullanacağız. İlçemizin çok önemli kaynaklarının başında gelen ise turizmdir.  Mücadele eden, üretmeye çalışan destek verildiğinde daha iyisini de yapabilecek bir insan yapısına sahibiz. Önceliğimiz insan kaynağını değerlendirmek olacaktır” dedi.

Örümcek Ormanları, Çağlayandibi Şelalesi, Güvende ve Kazıkbeli gibi çok önemli yaylalarının Kürtün ilçesinde olduğunu ifade eden Şen, şöyle devam etti: “, ‘Kışın merkez nüfusu köyleri ve diğer yerleşim sahaları ile 15 bin civarında bulunan ilçemiz yazın bu rakamı 70  - 80 bin olarak görebiliyor. Bu anlamda turizm özellikle gurbetten gelecek insanımızın bu bölgeye vereceği katkı çok önemli. Bu insan popülasyonunu en iyi şekilde değerlendirmek için konaklama başta olmak üzere diğer ihtiyaçları gidermek adına bir hizmet kervanına en kısa süre içerisinde başlayacağız.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Her, Şey, Kürtün, İçin”,
Yorumlar
Haber Yazılımı