Haber Detayı
03 Ocak 2020 - Cuma 11:32 Bu haber 1153 kez okundu
 
Hiç Bir Müsabakaya Katılmayan Sporcu Birinci Ilan Edilmiş.
NABIZ Haberi
Hiç Bir Müsabakaya Katılmayan Sporcu Birinci Ilan Edilmiş.

Geçtiğimiz hafta yine bu sütunlarımızda,” Gümüşhane Okul Sporlarında Neden Başarısız?” başlığı altında bazı olayları kamuoyuna paylaşmıştık. Bu yazdıklarımızın hemen ertesi haftanın sonunda Gümüşhane-Giresun arasında,Anadolu yıldızlar liginde minikler hentbol müsabakasında Gümüşhane’de, Gümüşhane’yi 14-5 mağlup eden Giresun takımı kazandı.

Bunları niçin yazıyoruz? Biraz araştırma yaptık.Giresun takımını oluşturan bazı sporcular ne yazıktır ki Gümüşhaneli. Bu sporcuların çoğu Gümüşhane Spor Lisesini değil de, Giresun spor lisesini tercih etmişler.Tabiki tercih vatandaşın hakkı. Gümüşhane’yi değil de, Giresun spor lisesine tercih etmişler. Nedeni ise daha çok imkan sunulduğu için. Burada biraz oturup düşünmemiz gerekir.Velilerimiz neden Gümüşhane’yi değilde Giresunu tercih ediyorlar?

İkinci bir husus daha var.Gümüşhanede yapılan okullar arası spor faaliyetlerinde lisansı olmayan bir sporcuyu Gümüşhane’de hiçbir müsabakaya katmadan birinci ilan ederek gruplara götürmek adına lisans çıkarmak için yoğun çaba sarfediliyormuş. Bu nasıl bir olaydır. Lisansı olmayan bir sporcu nasıl yarışacak.Bu olayada bir türlü anlam veremedik. Herhalde bu da bir ilk olarak kayıtlara geçecek. Lisans alınamayan oyuncu için yoğun çaba sarf edilsede bizim ögrendiğimiz kadarıyla lisans alamamış. Baskılara rağmen lisans alınamayan sporcu bakalım yarışmalara nasıl götürülecek.Antrönerlerine ne adı altında ödeme yapılacak?

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hiç, Bir, Müsabakaya, Katılmayan, Sporcu, Birinci, Ilan, Edilmiş.,
Yorumlar
Haber Yazılımı