Haber Detayı
20 Eylül 2019 - Cuma 11:31 Bu haber 2630 kez okundu
 
Hiçbir Kurum Kişilere Bağlı Çalışmaz
NABIZ Haberi
Hiçbir Kurum Kişilere Bağlı Çalışmaz

 

31 Mart yerel seçimlerinden sonra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen CHP adayı Ekrem İmamoğlu  İSTAÇ genel Müdürlüğü’ne  Mustafa Canlı’yı atamıştı.

Geçtiğimiz günlerde bir işçinin işten çıkarılması nedeniyle sosyal medyada gündem olan konuyu Mustafa Canlı’ya  sorduk.

İŞTAÇ Genel müdürü Canlı, İşten çıkardıkları veya görevden aldıkları isçilerin Ekrem İmamoğlu’na hakaret ettiğini iddia etti. Canlı bu konudaki soruları cevaplarken,Elbette muhatapları yoktu. Yani tek taraflı görüş beyan edildi. Müdür Canlı,” Adam bizde şef. Ben yeni bir yönetimle geldim. Şef değiştirme hakkım yok mu? Ben değiştiriyorum ama kabul etmiyorlar. Tazminatını verdikten sonra işten ayrıldı. O adam bize beni işten atın dedi. Tazminatla birlikte 350 bin TL ye yakın para aldı. O yüzden beni işten atın dedi. Görevden aldık, başka bir göreve verdik. Onu kabul etmedi. Bazı şeylerin arkasına böyle sığınıyorlar. Biz seni çağırdık, konuştuk. Tazminatını veriyoruz daha ne istiyorsun? Niye olmayan bir şeyi karıştırıyorsun? Yok, 15 Temmuz Gazisiymiş te, ondan dolayı atmışız da falan filan. Bunların hepsi külliyen yalan ve iftiradır. Bunların hiçbiri gündemde yokken , gidip bizi sağda solda taşlıyor ve kamuoyunda böyle bir algı oluşturuyorlar. Bu adamın eski yönetim ile de sorunları varmış. Herkes bana Allah senden razı olsun diyor. Üst yönetimle bağlantıları vardı. O adam burada kalacak diye eski yönetime baskı yapılıyordu”

Aslında bu adamın attığı tweetler den dolayı savunmasını alıp, tazminatsız işten atacaksın. Ekrem İmamoğlu’na hırsız, fetöcü diyor. Sen bunları diyebiliyorken Ekrem Bey seninle neden çalışsın.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Ekrem Bey’e her laf edeni işten mi atacaksınız, sorumuza ise Genel Müdür Canlı,” Öyle bir şey tabii ki de yok. Ama sana hırsız diyenle sen çalışır mısın? Senin yanında çalışan yetkili bir adam sana hırsız derse sen onunla çalışır mısın? Biz onu zaten işten atmadık ki, görevden aldık. Kendisi bize gelip ben bunu kabul etmiyorum dedi. Bir adam kendi isteği ile istifa ettiği zaman tazminat verilemez. Verdiği görevi kabul etmediği zaman işyeri onu atabiliyor. Biz kendisine tazminatını ödeyerek işten çıkardık” diye konuştu   

 Canlı tabii ki Genel Müdür olarak atandı. Kendi kadrosu ile çalışmak isteyecektir. Burada ki sıkıntının ise ne olduğu açıkça ortadadır. Bir eleman şefte olsa başka bir göreve verilen eleman o görevi yerine getirmek durumundadır. Görevini yerine getirmiyorsa hiçbir yönetim bir kişiyle zorla çalışmak durumunda bırakılamaz. Bu nedenle Genel Müdür Canlı’nın sözlerini tek taraflı olarak yayınlıyoruz. Diğer işten çıkarılan kişinin haklarında bir sıkıntı varsa Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir ve Hukuk herkesi bağlar. Yalnız bizim bugüne kadar bildiğimiz hiçbir yönetim kişilere bağlı olarak çalışmaz. Genel Müdür Canlı’nın sosyal medyada linç edilmesini doğru bulmuyoruz…

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hiçbir, Kurum, Kişilere, Bağlı, Çalışmaz,
Yorumlar
Haber Yazılımı