Haber Detayı
08 Nisan 2020 - Çarşamba 10:32 Bu haber 926 kez okundu
 
Hijyen için para üstünü kilitli poşette gönderiyorlar
SAĞLIK Haberi
Hijyen için para üstünü kilitli poşette gönderiyorlar

 

Gümüşhane’de 28 yıldır faaliyet gösteren Sevenin Yeri pide salonunun Koronavirüs’e karşı aldığı tedbirler dikkatleri üzerine topladı. Virüs tehdidi başladıktan sonra temizlik ve hijyen kurallarını çok sıkı artırdığını belirten işletmeci Rüstem Demirağ, müşterilerinden çok olumlu dönüşler aldıklarını ifade etti.

Gümüşhane kent merkezinde 28 yıldır pide ve lahmacun salonu olarak faaliyet gösteren Sevenin Yeri, işletmecilerinin aldığı virüs tedbirleri ile dikkatleri üzerine çekti.

İçişleri Bakanlığının yayınladığı genelge ile yalnızca paket servisi yaparak faaliyetlerine devam eden Sevenin Yeri işletmecisi Rüstem Demirağ, “Artan virüs vakaları nedeniyle 21 Mart tarihinde işletmemizi kapatarak 10 gün evde kaldık. Bu süre zarfında sosyal medya hesaplarımıza ve Whatsapp sipariş hattımıza müşterilerimiz mesajlar yağdırdı. İşletmemizi yıllardır ayakta tutan müşterilerimizin yoğun talepleri karşısında müşterilerimizi ve yıllardır müşterilerimize hizmet veren personelimizi mağdur etmemek için “Virüs varsa, virüsten daha güçlü tedbir var” diyerek ekstra temizlik ve hijyen kuralları belirleyip bu kurallar çerçevesinde hiçbir elemanımızı işten çıkarmadan devletimizin belirlediği esnek çalışma sistemi ve sadece paket servisi ile müşterilerimize hizmet vermeye karar verdik” dedi.

Üretimden teslimata kadar her aşamada oldukça sıkı hijyen kuralları belirlediklerini ve tüm personelin maske, eldiven, bone, kolluk kullandıklarını kaydeden Demirağ, “Personelimiz sosyal mesafeye azami dikkat ederek çalışıyorlar. Salatalarımızı hazırlarken temizce yıkadıktan sonra yeniden yıkanabilmesi için yarı hazırlanmış olarak paketliyoruz. Yemek çeşitlerimizi paketlerken kesinlikle el değdirmeden paketliyoruz” diye konuştu.

Belirledikleri kurallardan en dikkat çekenin kuryelerin paraya hiçbir şekilde temas etmeden ve elleriyle hiçbir yere dokunmadan, maske, eldiven ve bone kullanarak yemekleri müşterilere ulaştırması olduğunu dile getiren Demirağ, şunları söyledi: “Kuryelerimiz müşterilerimizden tahsil ettikleri paraya hiç dokunmadan bir kutunun içine koydurmakta ve para üstünü ise kilitli poşetin içinde müşterilerimize teslim etmektedir. İsteyen müşterilerimiz kredi kartı ile temassız ödeme de yapabilmektedir. Kuryelerimiz asansör düğmeleri veya zil düğmelerine elleri ile dokunmayıp sadece dirsekleriyle dokunuyorlar. Teslimattan gelen personelimiz içeri girince ellerini dezenfektan ile temizliyor. Ayrıca Gümüşhane Belediyemizin vermiş olduğu ücretsiz dezenfekte hizmeti sayesinde de servis araçlarımızı düzenli olarak dezenfekte ettiriyoruz. Müşterilerimiz hizmetlerimizden çok memnun kalıyorlar ve çok olumlu dönüşler alıyoruz.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hijyen, için, para, üstünü, kilitli, poşette, gönderiyorlar,
Yorumlar
Haber Yazılımı