Haber Detayı
13 Aralık 2018 - Perşembe 12:31 Bu haber 3791 kez okundu
 
“İhtiyacı Olanlar Alsın”
GÜNDEM Haberi
“İhtiyacı Olanlar Alsın”

Bir Örnek Davranış da Gümüşhane Üniversitesi Öğrencisi Eda Gedik’ten

Gümüşhane Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Grafik Tasarım Bölümü öğrencisi Melike Ayvaz’ın, “Tek Tok Yatıyorsam Herkes Tok Yatsın” projesinin ardından bir örnek davranışta aynı bölüm öğrencisi Eda Gedik’ten geldi.

Başlattığı proje ile duraklara giysi bırakan Eda Gedik, bıraktığı giysiler üzerine yazdığı “İhtiyacı Olan Alsın” uyarısı ile vatandaşların da dikkatini çekiyor.

Gedik, gazetemize yaptığı açıklamada, başlattığı proje ile ihtiyaç sahiplerine az da olsa yardım etmek istediğini belirterek, “Başlattığım kampanyaya herkesin katılmasını istiyorum” dedi.

“Giysiler Arkadaşlarından”

Duraklara bıraktığı giysileri sınıf ve kaldığı yurttaki arkadaşlarından temin etiğini anlatan Eda Gedik, şunları söyledi: “Sınıf ve yurt arkadaşlarımdan kullanmadıkları ya da çok az kullandıkları giysilerini alıyorum, paketleyerek üzerine de ‘İhtiyacı Olan Alsın’ yazarak otobüs ve dolmuş duraklarına bırakıyorum. “

“İhtiyaç İçindir”

Eda Gedik, giysileri, “İhtiyaç İçindir! Alabilir ya da ihtiyacı olduğunu düşündüğünüz insanlara ulaştırarak bu iyilik hareketinde bizlere destek olabilirsiniz…” yazarak duraklara bıraktığını ifade etti.

Gedik, duyarlı vatandaşların giysileri ihtiyaçlı vatandaşlara ulaştırmasının yanında bir de çağrı da bulunarak, “Vatandaşlarımızın kullanmadığı ya da çok az kullandığı giysileri başlattığım proje gibi duraklara bırakabildikleri gibi bizlere de verebilirler. Bu yardımseverlilik kampanyasına içinde bulunduğumuz soğuk kış günlerinde herkesin katılmasını istiyorum” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “İhtiyacı, Olanlar, Alsın”,
Yorumlar
Haber Yazılımı