Haber Detayı
13 Mart 2019 - Çarşamba 11:40 Bu haber 1491 kez okundu
 
İki Terörist Irak’a Kaçmış
ASAYİŞ Haberi
İki Terörist Irak’a Kaçmış

Dağlar taşlar temizlendi, son 20 yılın en sakin günleri yaşanıyor

İki terörist Irak’a kaçmış

Jandarma, Doğu Karadeniz Bölgesi’nde dağlar taşları temizlendi, son 20 yılın en sakin günleri yaşanıyor.

KOLUNDAN YARALI TERÖRİST DÖNDÜ

Karadeniz Bölgesi’nde terör örgütü PKK’nın açılım grubuna yönelik operasyonlar aralıksız olarak sürüyor. Giresun, Trabzon ve Gümüşhane üçgeninde arama tarama faaliyetlerini sürdüren güvenlik güçleri, özellikle yayla evlerinde herhangi bir hırsızlık olayının yaşanıp yaşanmadığına bakıyor. Gümüşhane Trabzon kırsalında düzenlenen operasyonda açılan ateş sonucu yaralanan teröristin akıbeti belirlendi. Karadeniz Açılım Gurubu üyesi Kawa kod İranlı terörist ve ‘Aras’ kod adlı Aras Aslan isimli teröristin Kuzey Irak’a kaçtığı belirlendi. Kawa kod adlı örgüt üyesinin kolundan yaralı olduğu bilgisinin alındığı belirtildi.

JANDARMA DAĞLARI BOŞ BIRAKMIYOR

Karadeniz Bölgesi’nde su uyur terör uyumaz mantığı ile hareket eden güvenlik güçleri, 7-24 operasyon yapıyor. Stratejisini hem dağda hem de şehirde uygulamaya koyan jandarma birlikleri Trabzon, Giresun ve Gümüşhane üçgenindeki dağlarda arama tarafa faaliyetleri aralıksız sürdürüyor. Teröristlerin kılık değiştirerek, şehirlerden dağlara çıkma ihtimali üzerinde duran jandarma, bu teröristler içinde şok yol kapama uygulaması yapıyor.

İŞTE JANDARMA TİMLERİNİNSTRATEJİ PLANI

Doğu Karadeniz Bölgesi’nde PKK terör örgütüne yönelik stratejini belirleyen jandarma faaliyetlerini aralıksız olarak sürdürüyor. Bir yıla yakın süredir örgüt üyelerinden kestirme alamayan jandarma timleri, bölgeye sızmalara karşı geçiş güzergahlarına pusu atmış durumda.

Yol kontrolleri yapılıyor, tali yollarda şok yol kesme uygulaması gerçekleştiriliyor.Hırsızlıklara karşı arama tarama faaliyetleri yapılıyor, çalınan yaşam malzemeler aranıyor.Bölgeye sızmak isteyen teröristlerin geçiş güzergahları tutuldu, arama tarama sürüyor.Karadeniz’de çalışmakta olan doğu kökenli işçiler üzerinde istihbarat çalışması yapılıyor.Bölgeyi bilen teröristlerin gelme ihtimali üzerinde duruluyor, fotokapanlar aralıksız olarak takip ediliyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İki, Terörist, Irak’a, Kaçmış,
Yorumlar
Haber Yazılımı