Haber Detayı
14 Mayıs 2019 - Salı 13:01 Bu haber 526 kez okundu
 
İl Genel Meclis Üyelerinden Gazetemize Ziyaret
İl Genel Meclis Üyelerinden Gazetemize Ziyaret
GÜNDEM Haberi
 İl Genel Meclis Üyelerinden Gazetemize Ziyaret

Gümüşhane İl genel Meclisi Başkanı Mehmet Emin Erdoğdu, gazetemize ziyarette bulundu.

Beraberinde AK Parti Gümüşhane Meclisi Üyesi Mihdat Uçan, Halit Okur ve MHP İl Genel Meclis Üyesi Vedat Soner Başer ile birlikte gazetemize ziyarette bulunan Erdoğdu, gazetemiz imtiyaz sahibi Hüseyin Çelik ile bir süre sohbet etti.

Başkan Erdoğdu, İl Genel Meclisi yapısının köklü bir kuruluş olduğunu belirterek, “ Düzeni belli. Bunun içerisindeki sistemi biz anlamaya çalışıyoruz. Şu anki sürecimiz biraz da bu yönde. Merkezden çıkabilirsek ilçelerde de tanışmaya başlayıp o birlikteliği sağlayacağız” dedi

AK Parti ve MHP arasında iyi bir konsensüs sağlandığını dile getiren Erdoğdu, “Daha önceki süreçlerde bu tür parçalanmaların meclis çalışmalarında bir faydasının olmadığı gözlemlendi. Biz bu dönemki çalışmalarımızda bu konsensüs sağlanınca elimiz daha rahat oldu ve daha güçlü olduk. Kararlarımız 15 alınınca, gittiği yerde de bir anlam ifade edip çelişki ve çatlak gözükmüyor. Bunun da avantajlarını şu anda yaşıyoruz. Kurumsal beklentiler de bu doğrultudaydı. Bu yönetim ide birleştirip mikro milliyetçilik kafadan çıkarsak çok daha anlamlı olacak. İşte bizim ilçe benim ilçe ya da aşağı dere yukarı dere. Bunların hepsi bir dere. Bütün hedefimiz bu doğrultuda. Çalışmalarımız da bu doğrultuda devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Özel İdare kaynaklarından bir olan KÖYDES ödeneğinin geldiğini belirten Erdoğdu, daha sonra şunları söyledi: “Bu kaynağın yüzde yirmi beşlik dilimini ortak bütçede tutuyoruz. Diğerini ilçelerde kendileri harcayacak. Bunda da öncelik hedef temel ihtiyaçlardan sıralanacak. Bu savurgan ve israfı ortadan kaldırmaya çabalıyoruz. Hem mülkiyet tarafından hem de seçilmişler tarafından.”

MHP Gümüşhane İl Genel Meclis Üyesi Vedat Soner Başer ise, Gümüşkoza Gazetesi’nin, Gümüşhane için önemli bir basın kurumu olduğunu, Gümüşkoza Gazetesi’nin Gümüşhane için bir marka olduğunu ifade ederek, “Ben şunu biliyorum ki ilgiyle takip edilen hatta en çok okunan gazetelerden bir tanesidir diyebilirim. Bu bağlamda bizlerin mesajlarını halkımıza iletme noktasında sizlerin önemli bir görev yaptığınızın farkındayım. Biz MHP olarak gerek TBMM’ de gerekse Belediye meclislerinde gerekse il genel meclisinde yani siyasetin oluştuğu her noktada Cumhur ittifakına sıkı sıkı bağlıyız” dedi.

“Cumhur ittifakının ilkelerinin ve hedefinin gerçekten ülkemizin daha feraha çıkması noktasında aydınlık yarınlara gitmesinde önemli bir işler ortaya koyduğunu biliyoruz” ifadelerini kullanan Başer, “Bu ittifakı millet kurmuştur. Lakin yürüten en fazla katkı koyan Sayın Cumhurbaşkanımız ve sayın genel başkanımız Devlet beydir. Bizler onlara destek olma noktasında elimizden geleni yapıyoruz. Bu cumhur ittifakının birlikteliğinin en güzel yansımalarından biri de Gümüşhane’de il genel meclisinde olmuştur. Umut ederim ki bu birliktelik Allah bizlere ömür verip bu görevimiz devam ettiği müddetçe il genel meclisinde devam edecektir. Bu birliktelikten ülkemizin ve şehrimizin kazanacağına son derece inanıyorum. Başkanımızın da ifade ettiği gibi daha önceki meclis yapılanmasında birtakım çatışmalardan millete fayda gelmediğini tecrübelerle yaşanarak ortaya konulmuştur. Bu bağlamda bizler hem hizmetin akışının hızlandırıp rantabl hale getirmek hem de kaynaklarımızı olabildiğince verimli kullanmak için birbirimizle bu ittifak çerçevesi altında hem de Gümüşhane’ye hizmet etme mantığı içerisinde çalışmalarımızı devam ediyoruz. Bu birliktelik inşallah halkımıza fayda getirecektir. Önümüzde de İstanbul seçimleri var . İstanbul belediye başkanlığı seçiminde Cumhur ittifakının bir üyesi olarak İstanbul seçimine de Gümüşhane olarak elimizden gelen katkıyı sağlamaya çalışacağız.Her şey güzel olacak” diye konuştu.

Çelik ise, ziyarette duyduğu memnuniyeti ifade ederek, başkan ve üyelere teşekkür etti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , İl, Genel, Meclis, Üyelerinden, Gazetemize, Ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı