Haber Detayı
08 Şubat 2020 - Cumartesi 11:27 Bu haber 2005 kez okundu
 
İl Genel Meclisi’nin Şubat Ayı Toplantıları Sona Erdi
GÜNDEM Haberi
İl Genel Meclisi’nin Şubat Ayı Toplantıları Sona Erdi

İl Genel Meclisi’nin Şubat Ayı Toplantıları Sona Erdi

Gümüşhane İl Genel Meclisi’nin geçtiğimiz Pazartesi günü başlayan Şubat ayı toplantıları bugün ki birleşimle sona erdi.

İl Genel Meclisi Başkanımız Sayın Mehmet Emin Erdoğdu başkanlığında yapılan ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan’ın da katıldığı toplantıda ilk olarak Kelkit, Köse ve Şiran ilçesinde bulunan süt toplama evlerinin kiraya verilmesi hakkında Tarım Hizmetleri Komisyonunca hazırlanan rapor görüşüldü.

Komisyon raporu, Tarım Hizmetleri Komisyonu Başkanı Kadir Yıldız tarafından okunmasının ardından görüşülerek, kabul edildi.

Bir diğer gündem maddesi olan İlimiz merkez Karamustafa Köyü sınırları içerisinde bulunan 161 ada 3 nolu parselin imar planı hakkındaki teklif yazısı görüşülerek, İmar ve Bayındırlık komisyonuna sevk edildi.

Toplantının sonunda ise ilimizdeki Tarımsal hizmetlere yönelik verilebilecek hibe ve yardımlarla ilgili kamu kurum ve sivil toplum kuruluşları ile ilgili görüş alışverişinde bulunulması hakkında verilen önerge görüşüldü.

Gündeme alınan önerge hakkında İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Metin Yalvaç ile Ziraat Odası Başkanları, Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği başkanı, Tarım Kredi Kooperatifi başkanı, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği başkanı, Su Ürünleri Mühendisi ve üreticiler ilimizde yürüttükleri faaliyetlerle ilgili meclis üyeleriyke fikir alışverişinde bulundu. İlgili gündem maddesi daha sonra Tarım Hizmetleri Komisyonuna sevk edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İl, Genel, Meclisi’nin, Şubat, Ayı, Toplantıları, Sona, Erdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı