Haber Detayı
23 Şubat 2021 - Salı 09:33 Bu haber 485 kez okundu
 
İl Milli Eğitim Müdürü Doğan: Yüz Yüze Eğitime Hazırız
- Haberi
İl Milli Eğitim Müdürü Doğan: Yüz Yüze Eğitime Hazırız

 

Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, okul/kurum ziyaretleri kapsamında eğitim öğretim faaliyetinde bulunan özel okullar ve Gümüşhane Lisesini ziyaret ederek, 1 Mart’ta başlayacak olan yüz yüze eğitime hazır olunduğunu ifade etti.

Okul ziyaretlerine Eğitim Uygulama Merkezi,  Özel Eğitim Anaokulu,  Özel Eğitim Meslek Okulu, Gümüşhane Lisesi ve Fevzipaşa İlkokul/Ortaokulları ile başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, Gümüşhane'de 15 Şubat tarihi itibariyle köy okullarında ilkokul, ortaokul ve anaokullarının eğitim öğretime başladığını, Bu konuda Gümüşhane Valiliği ve Milli Eğitim Müdürlüğü  tarafından tüm tedbirleri alındığını söyledi. Doğan, okulların eğitim öğretime hazırlanması kapsamında her türlü tedbirler ve tüm fiziki mekanlar dezenfekte edilmesinin sağlandığını, okul ve kurum binalarına girişler ile ilgili hazırlıkların tamamlandığını söyledi.

1 Mart Pazartesi Günü 11 Bin 374 Öğrenci Eğitim Öğretime Başlayacak

Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un imzasıyla 81 İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gönderilen yazılar gereği, 1 Mart'tan itibaren tüm resmi ve özel ilkokullarda ve bu ilkokulların bünyesindeki ana sınıflarında haftada 2 gün, özel eğitim okul ve özel eğitim sınıfları, tüm lise türlerinde 12. Sınıflar ile 5 gün yüz yüze eğitim yapılacağını söyledi. Doğan, resmi ve özel ortaokullar ile imam hatip ortaokullarının 8. ve 12. Sınıflar Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, Çok Programlı Anadolu Liseleri, Güzel Sanatlar Liseleri ve Spor Liseleri'nde uygulamalı yüz yüze eğitimlere seyredilmiş olarak tüm sınıf seviyelerinde başlayacağını, ortaokul 5.6.7. ve Ortaöğretim 9.10. ve 11. sınıflarda tüm dersler uzaktan eğitim yoluyla işlenmeye devam edeceğini de sözlerine ekledi.  Bu durumdaki öğrenciler, EBA TV, EBA canlı ders ve harici canlı ders canlı ders uygulamaları gibi yollarla uzaktan eğitim almayı sürdürecek. Doğan ayrıca, Gümüşhane'de 1 Mart Pazartesi gününden itibaren ilimizde iki bin 61 okul öncesi, beş bin 502 ilkokul öğrencisi, bin 389 8. Sınıf öğrencisi, bin 232 12. sınıf öğrencisi, 9.10 ve 11. Sınıf Meslek Liseleri yüz yüze uygulamalı 993 öğrenci ve 197 özel eğitim öğrencisi olmak üzere toplam 11 bin 374 öğrenci eğitim öğretime başlayacağını söyledi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İl, Milli, Eğitim, Müdürü, Doğan:, Yüz, Yüze, Eğitime, Hazırız,
Yorumlar
Haber Yazılımı