Haber Detayı
12 Haziran 2019 - Çarşamba 10:47 Bu haber 1097 kez okundu
 
İletişim Fakültesi İlk Kez Finalde
GÜNDEM Haberi
İletişim Fakültesi İlk Kez Finalde

 

Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi bu yıl 5'incisi düzenlenen ‘TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması'nda 7 öğrencisi, 4 proje ile yarışma tarihinde ilk kez finale kaldı.

Şimdiye kadar farklı alanlarda birçok başarı elde eden İletişim Fakültesi, Haber Yayıncılığı, Televizyon Yayıncılığı, Radyo Yayıncılığı ve İnternet Yayıncılığı olmak üzere toplam 4 kategorinin bulunduğu yarışmada, 3 internet haberi, 1 belgesel film projesi ile finale kalarak büyük bir başarıya imza attı. İnternet Haberi projelerinin danışmanlığını Arş. Gör. Elif Kütükoğlu üstlenirken, belgesel filmin danışmanlığını da Arş. Gör. Said Tuğcu yaptı.

İletişim Fakültesi Medya Merkezi Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Kaan Gez yaptığı açıklamada, “TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması'nda ilk kez finale kalıyoruz. Bu nedenle bizim ilk heyecanımız. İletişim alanının çeşitli dallarında ödüllerin dağıtıldığı böylesi prestijli bir yarışmada ilk kez finale kalmak mutluluk verici oldu. Bu anlamda emeği geçen hocalarımızı ve bu başarıyı elde eden, sürekli çalışan öğrencilerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, “İletişim Fakültemiz en son geçtiğimiz ayda Türkiye Halkla İlişkiler Derneği tarafından düzenlenen 18’inci Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri Genç İletişimciler kategorisinde ve 11’inci Uluslararası TRT Belgesel Ödülleri Öğrenci Filmleri kategorisinde En İyi İkinci Belgesel Film, ödüllerine layık görüldüler. Söz konusu bu ödülün hemen akabinde TRT’den gelen bu sevindirici haber de bizi fazlasıyla gururlandırdı. Öğrencilerimizin bu tür yarışmalardan aldıkları başarılar onların mezun olduktan sonraki çalışma yaşamlarında da yardımcı olacaktır. Bizleri böylesi ödüllerle sevindiren İletişim Fakültesi öğrencilerimizi kutluyorum. Öğrencilerimizin başarısında emek veren ve pay sahibi olan hocalarımıza da teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İletişim, Fakültesi, İlk, Kez, Finalde,
Yorumlar
Haber Yazılımı