Haber Detayı
19 Temmuz 2019 - Cuma 11:12 Bu haber 1339 kez okundu
 
‘İlk Turda Çoğunluk Sağlanmalı’
SPOR Haberi
‘İlk Turda Çoğunluk Sağlanmalı’

Önümüzde ki hafta sonu gerçekleşecek olan başkanlık seçiminde ilk turda çoğunluğun sağlanması gerektiğini belirten kırmızı beyazlı ekibin başkan adayı Emre Durmuş, seçimin ikinci tura kalması daha kötü sonuçlara doğura bileceğini söyledi.

Gümüşhanespor’un kulüp başkan adayı genç iş adamı Emre Durmuş gazetemize yaptığı açıklamada, kulübün içinde bulunduğu yönetim sıkıntısın ile mali sıkıntıların daha çok geç kalınmadan aşılması için ilk turda başkan ve yönetimin ivedilikle göreve başlaması gerektiğinin altını çizerek, “Liglere az bir süre kaldı. Diğer takımlar kadrolarına oluşturup, kamp çalışmalarına başladı. Geçen her süre Gümüşhanespor’un aleyhine. Bu nedenle hafta sonu gerçekleştirilecek olan seçimin ilk turda yapılarak çalışmalara başlanılması gerekiyor. Seçimin ikinci tura yatırması yani başkanın göreve başlaması için bir hafta daha beklemek gibi kulübün lüksü yok. Bu konuda kulüp üyelerine büyük bir görev düşüyor” diye konuştu.

‘Biz Göreve Hazırız’

Başkan adayı Durmuş, “Gümüşhanespor’un içinde bulunduğun durumu biliyoruz daha önce belirttiğim gibi biz hazırız ve dersimize iyi çalıştık. Bizim alt yapımız şu anda tamamlanmış durumda. Nihayetinde takımın kampa yetişmesi, birbiri ile uyum sürecinin gerçekleşmesi için bunun erken tarihte gerçekleşmesi bizimde takımımız içinde iyi olacağını düşünmekteyiz. Kurultay tarihini bekliyoruz. Yönetim Kurulumuz şu anda hazırlanmış vaziyette. Yönetim kurulumuzda da İstanbul da ticaret yaptığımız arkadaşlar var. Gümüşhanespor’a hakim Gümüşhanespor’u bilen Gümüşhaneyi bilen ve şu anki mevcut yapıdan kurtarılması için elinden geleni yapabilecek gövdesini taşın altına koyacak arkadaşlarla biz hazırız. Kurultay tarihini bekliyoruz” dedi.

Kulübün sözleşme 6 oyuncu olduğunu, bu futbolcularla henüz bir görüşme yapmadıklarını belirten Durmuş, göreve gelmeleri halinde gereken görüşmeleri yapıp gelecek sezon için çalışmaları başlayacaklarını belirtti.

Durmuş, “Nihayetinde takımın yeni bir kadro, yeni bir heyecan yeni bir teknik ekibe ihtiyacı var. Biz şu ana kadar 29 tane futbolcu arkadaşımızla görüştük. Belli noktalara geldik. Bu arkadaşların bonservisi elinde hala hazırda oynayan e ciddi takımda oynayan arkadaşlarımız. Teknik ekiple ilgili 3 4 farklı ekiple görüştük, onu da  İstanbul’da yönetim kurulunda gittiğimiz zaman son analizleri yapacağız, hangi teknik ekiple çalışacağımıza karar vereceğiz. Aldığımız takdirde mevcut 6 futbolcu arkadaşımızla anlaşmış olduğumuz teknik ekiple uyum sağlayabilirse onlarla da yolumuza devam edeceğiz. Koordineli yürütüyoruz bu işleri. Biz başkan olduktan sonra gidelim bir teknik ekip ayarlayalım, gidelim topçularla bir daha görüşelim bu aşamaları yaşamak istemiyoruz. Çünkü süreç sona geldi. Kamp ile alakalı birkaç temasımız oldu. Hızlı bir şekilde bu takımı kampa nasıl yetiştiririz. Mevcut futbolcuların borcu ile alakalı ciddi çalışmalarımız var. Birebir temas noktasında 4 kişik bir ekip oluşturduk. Haklı olarak federasyona verilmiş mahkemeye verilmiş dosyalar ar. İlk etapta bunlar çözülmeli ki transfer yasağı ortadan kalksın yolumuza bakalım. Takımın güzel bir şekilde lige hazırlanması e bizi güzel bir şekilde temsil etmesi için bir çalışma yürüteceğiz” şeklinde konuştu.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘İlk, Turda, Çoğunluk, Sağlanmalı’,
Yorumlar
Haber Yazılımı