Haber Detayı
17 Ekim 2020 - Cumartesi 10:29 Bu haber 778 kez okundu
 
İNCE; ‘Ben CHP’nin Sözcüsü Değilim’
SİYASET Haberi
İNCE; ‘Ben CHP’nin Sözcüsü Değilim’

Eski CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Memleket Hareketi’ Kapsamında Gümüşhane'de Esnaf Ziyaretlerinde Bulundu

İNCE; ‘Ben CHP’nin Sözcüsü Değilim’

ESKİ CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, 4 Eylül’de Sivas’tan başlattığı ‘Memleket Hareketi’ kapsamında Gümüşhane'de esnaf ziyaretlerinde bulundu. İnce Gümüşhane’de yaptığı açıklamada, “Ben CHP’nin sözcüsü değilim, ben ‘Memleket Hareketi’nin sözcüsüyüm” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yalova eski milletvekili Muharrem İnce, 4 Eylül’de Sivas’tan başlattığı ‘Memleket Hareketi’ kapsamında Gümüşhane’ye geldi. Saat 13.00’da Gümüşhane’ye gelen İnce, Atatürk Caddesi üzerinde bulunan esnaf ve vatandaşları selamlayarak sohbet etti. Cadde üzerinde yapılan ziyaretlerin ardından Fatih Parkı’nda basın açıklamasında bulunan İnce, kendisine CHP ile ilgili yöneltilen sorulara, “Ben CHP’nin sözcüsü değilim, ben Memleket Hareketi’nin sözcüsüyüm, CHP adına değil, Memleket Hareketi adına konuşuyorum” yanıtını verdi.

Desteklediği Hükümet Türkiye’nin Uçtuğunu Söylüyor’

Muharrem İnce, son günlerde Devlet Bahçeli tarafından gündeme getirilen askıda ekmek uygulamasıyla ilgili konuştu. İnce, Bahçe’linin desteklediği hükümetin Türkiye’nin uçtuğunu ifade ettiğini, fakat Bahçeli’nin insanların ekmeğe muhtaç olduğunu söylediğini belirterek, Bahçeli’nin tarafını seçmesi gerektiğini söyledi. İnce, “Bahçeli'nin askıda ekmek açıklamasını doğru buluyorum. Bu ülkede ekmeğe muhtaç çok insan var. Yaptığı iş doğrudur. Pek çok belediyemizde bunu yapıyor. İnsanlarımız ekmeksiz kalmasın, doğru buluyorum ama Sayın Bahçeli'ye de bir hatırlatma yapmak istiyorum. Desteklediği hükümet Türkiye'nin uçtuğunu söylüyor. Bahçeli ise ekmeğe muhtaç insanlar oluğunu söylüyor. Bir karar versin. Türkiye uçuyor mu ekmeğe muhtaç mı? Bunun kararını verince çok daha iyi olur diye düşünüyorum” dedi.

Birinci Sorun Yolsuzluk Ve İşsizlik’

Memleket Hareketi kapsamında Türkiye’de 40 vilayeti ziyaret eden ve vatandaşlarla buluşan Muharrem İnce, bu ziyaretler sırasında en büyük sorunun yolsuzluk ve işsizlik noktasında olduğunu söyledi. İnce, “Türkiye’de 20 milyon insan çalışıyor. Türkiye’nin nüfusu 83 milyon değil 90 milyon. Türkiye’de 7 milyon da mülteci var. Yani 20 milyon çalışıp 90 milyonu bakamaz. Türkiye de şu anda çalışanlar ve çalışmayanlar olarak düşündüğümüzde çalışamayanlar çalışanlardan fazla. Yılbaşından bu yana Türk lirası yüzde 35 değer kaybetti. Gümüşhane'de kişi başına gelir 2 bin 237 lira. Açlık sınırı 2 bin 300 liradır. Gümüşhane'de kişi başına gelir açlık sınırının altında. Okullarda örgün eğitimi beceremediler. Uzaktan eğitim dediler o da çöktü sistemi çalıştıramadılar. Hastalık bitmedi ki okulları açıyoruz dediler. Siyasi hırslarınızı eğitim alanında gideremeyiz. Pandemi nedeniyle yara alan eğitim sistemini hemen düzeltmezsek gelecekte kayıp bir nesil olacak. Bizler belki politikacı olmayacağız ama Eğitim konusunda önlem alınması şarttır” şeklinde konuştu. 

Chp Adına Değil Memleket Hareketi Adına Konuşuyorum’

Gazetemiz imtiyaz sahibi Hüseyin Çelik tarafından kendisine yöneltilen CHP ve HDP’nin ittifakı  hakkında ne düşünüyorsunuz? Ve PKK Azerbaycan –Ermenistan savaşında haklı olan mücadelemizde Ermenistan tarafından savaşıyor soruya cevap veren Muharrem İnce, kendisinin CHP’nin sözcüsü değil, Memleket Hareketi’nin sözcüsü olduğunu ve sadece Memleket Hareketi adına konuştuğunu söyledi. İnce, “Biz arkadaşlarımızla birlikte Memleket Hareketi olarak Iğdır’a gittik. Biz buraya Iğdır’dan geldik. Iğdır’a gitmemizin sebebi de Nahcivan’a gitmekti. Biz Azeri kardeşlerimize, Azerbaycan Türk’ü kardeşlerimize destek olmak, yanlarında olduğumuzu göstermek için Nahcivan sınırına gittik, ama güvenlik gerekçesiyle bizi içeriye almadılar. Biz de Azerbaycan’a desteğimizi oradan belirttik. Memleket hareketinin bu duruma bakış açısı budur.

Ben CHP’nin şu an bir üyesiyim ama sözcüsü değilim fakat Memleket Hareketi’nin sözcüsüyüm, CHP adına değil Memleket Hareketi adına konuşuyorum” şeklinde konuştu.

Vatandaşlarla sohbet edip fotoğraf çektiren İnce, ardından otobüsle caddedeki vatandaşları selamladı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İNCE;, ‘Ben, CHP’nin, Sözcüsü, Değilim’,
Yorumlar
Haber Yazılımı