Haber Detayı
21 Mayıs 2019 - Salı 10:21 Bu haber 880 kez okundu
 
İranlı terörist herşeyi anlattı
ASAYİŞ Haberi
İranlı terörist herşeyi anlattı

 

Karadeniz Bölgesi’nde terör örgütü PKK’nın açılım grubuna yönelik operasyonlar aralıksız sürüyor. Giresun, Trabzon ve Gümüşhane üçgeninde arama tarama faaliyetlerini sürdüren güvenlik güçleri, teröristlerin Tunceli ve Erzincan üzerinden bölgeye sızma ihtimali üzerine geçiş güzergahlarını tuttuğu öğrenildi.

KOMANDOLAR GÖZ AÇTIRMIYOR

PKK terör örgütünün Doğu Karadeniz Bölgesi’ne sızma çabası, güvenlik güçlerinin başarılı operasyonu sonucunda engelleniyor. Kış üstlenmesinden çıkan örgütün yaz başında bölgeye sızma amacı, güvenlik güçleri tarafından geçiş güzergahlarına pusu atarak engellendiği ortaya çıktı. Bölgeyi ablukaya alan güvenlik güçleri, yol kontrolleri yapıyor, tali yollarda şok yol kesme uygulaması gerçekleştiriliyor. Fotokapanları aralıksız olarak takip eden güvenlik güçleri,  teröristlerin kılık değiştirerek, şehirlerden dağlara çıkma ihtimali üzerinde durduğu ve teröristler için şok yol kapama uygulaması yaptığı belirlendi.

ARAS’TAN AYRILDIĞINI SÖYLEMİŞ

Güvenlik güçlerinin artan operasyonları sonrasında Tunceli’ye geçemediği için çareyi teslim olmakta bulan Kawa kod adlı terörist Behrüz Düdükkanlu’nun jandarmadaki sorgusu sürüyor. Kawa kod adlı İranlı terörist Behrüz Düdükkanlu yakalanmasını ardından Aras Aslan’ın Gümüşhane kırsalında geçen yıl vurulduğu ortaya çıktı. Gümüşhane’nin Kürtün İlçesi Özkürtün Beldesi Sis Çayırı Mevkiinde 5 Nisan 2018’de çıkan çatışmada yaralanan teröristin 11 noktada kan izi ve pansuman atığı bulunmuştu. Teslim olan Kawa kod adlı terörist ile birlikte olay tarihinde kaçmayı başaran Aras Aslan adlı teröristin halen bölgede saklandığı belirlendi. Kolundan yaralandığı belirlenen teröristin kendi kendini tedavi ettiği öğrenildi.

BÖLGEDE YER GÖSTERME YAPILACAK

Giresun Jandarma Komutanlığı’nda Mit ve jandarma istihbarat birimleri tarafından sorgulanan Kawa kod adlı terörist Behrüz Düdükkanlu’ya Trabzon ve Gümüşhane kırsalında da bugünden itibaren yer göstermesi yaptırılacağı ileri sürüldü. Trabzon ve Gümüşhane kırsalında sığınak ve depo bulunma ihtimalinin yüksek olduğu ileri sürülürken, firari terörist Aras Aslan’ın yakalanması için bölgeye takviye komando birlikleri gönderildi. Bu arada yakalanan terörist Giresun kırsalında gösterdiği 2 sığınak ve 5 depo imha edildi. Bu arada teslim olan teröristin sorgusunun bir hafta süreceği öğrenildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İranlı, terörist, herşeyi, anlattı,
Yorumlar
Haber Yazılımı