Haber Detayı
07 Ağustos 2019 - Çarşamba 11:32 Bu haber 1749 kez okundu
 
İSTAÇ AŞ CANLI’YA EMANET
Vekil Akgül’ün 11 yıl görev yaptığı İSTAÇ AŞ’nin başına şimdi Mustafa Canlı getirildi
GÜNDEM Haberi
 İSTAÇ AŞ CANLI’YA EMANET

2004-2015 yılları arasında İSTAÇ AŞ’nin genel müdürü iken iki dönem AK Parti milletvekili seçilmesinden sonra müdürlük görevinden istifa eden Hacı Osman Akgül’ün ardından şimdi ise hemşerimiz Mustafa Canlı İSTAÇ’IN yeni genel müdürü oldu.

31 Mart Yerel Seçimlerinde seçilen ve oyların tekrar sayılmasının ardından yeniden sandığa giderek ikinci kez İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, Gümüşhane’den İYİ Parti belediye başkanı adayı olan Mustafa Canlı’yı İŞTAÇ AŞ’ye genel müdür olarak atadı.

Daha önce hemşerimiz Vekil Osman Akgül’ün 11 yıl görev yaptığı İSTAÇ AŞ Genel Müdürlüğüne bu kez hemşerimiz Mustafa Canlı getirildi.

2004 yılından İSTAÇ'ta genel müdürlük görevini yerine getiren Osman AKGÜL, Adalet ve Kalkınma Partisi Gümüşhane 1. sıra milletvekili adayı olmuş ve 2015 yılında görevinden istifa etmişti.

Milliyetçi Hareket Partisinden (MHP) Belediye Başkanı olarak 3 dönem Gümüşhane’de görev yapan Mustafa Canlı, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde İYİ Parti’den Gümüşhane Belediye Başkan adayı olmuştu. Hemşerimiz Mustafa Canlı’nın  Osman Akgül’den sonra İSTAÇ AŞ genel müdürlüğüne getirilmesi Gümüşhane kamuoyunda büyük yankı uyandırdı.

Mustafa Canlı Kimdir

Mustafa Canlı, 25 Mayıs 1962 tarihinde Gümüşhane Yukarı Alıçlı Köyü'nde doğdu. İlköğrenimini kendi köyünde, orta ve lise öğrenimini Gümüşhane'de tamamladı.1978 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü'nü kazandı. 1983 yılında elektrik mühendisi unvanı ile mezun oldu. 

1983 yılında Trabzon TEK Kuzeydoğu Anadolu İşletme Grup Müdürlüğü'nde elektrik mühendisi olarak kamu görevine başladı. 
1989 yılında Gümüşhane TEK Teknik Müdür Yardımcılığı görevine atandı. Bu görevi 1995 yılına kadar başarı ile sürdürdü. 

1995 yılında Çorum TEDAŞ Müessese Müdürlüğü görevine atandı. Bu görev esnasında yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Çorum Valiliği ve diğer kuruluşlar tarafından birçok kez ödüllendirildi. 

Çorum Spor Yönetim Kurulu Üyeliği'nin yanı sıra Mali Komisyon Başkanlığı'nı yaptı. Tedaş Çorum gücü Spor Kulübünü kurdu ve Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yaptı. Yöneticilik görevini sürdürdüğü yıllarda işletmecilik lisans eğitimi aldı. 

18 Nisan 1999 yılı seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi'nden Gümüşhane Belediye Başkanı seçildi.

1999-2004 yılları arası Gümüşhanespor kulüp Başkanlığı görevinde bulundu.2009 yılında yapılan seçimlerde üçüncü kez tekrar Milliyetçi Hareket Partisi'nden Gümüşhane Belediye Başkanı seçildi. 
Mustafa Canlı, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde İYİ Parti Gümüşhane Belediye Başkan adayı oldu. 

Evli ve 3 çocuk babası olan Mustafa Canlı, İngilizce bilmektedir.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , İSTAÇ, AŞ, CANLI’YA, EMANET,
Yorumlar
Haber Yazılımı