Haber Detayı
12 Nisan 2019 - Cuma 10:49 Bu haber 554 kez okundu
 
İttifakın Nedeni Ne?
NABIZ Haberi
İttifakın Nedeni Ne?

 

Yerel seçimlerin tamamlanmasının ardından mazbatalarını alan İl Genel Meclisi üyeleri tıpkı Belediye Meclis üyeleri gibi ilk toplantılarını gerçekleştirdi. İlk toplantılarda hangi üyelerinin hangi görevleri üstleneceği belli oldu.

Seçimler sonrası Gümüşhane belediyesinde en dikkat çekici görevlendirme uzun yıllar AK Parti teşkilatlarında her kademede görev alan Hakkı Gündüz’ün Belediye Başkan Yardımcılığına getirilmesi olurken İl genel meclisinde ise Mehmet Emin Erdoğdu’nun Cumhur ittifakı ruhuna uygun bir mutabakat ile Meclisi Başkanlığına getirilmesi oldu.

AK Partili 9 üyenin yanı sıra MHP’li 6 üyenin oyunu alan Erdoğdu, meclis başkanı koltuğuna otururken akıllara 2016 yılında yaşanan meclis başkanlığı keşmekeşi geldi. O günlerde parti içi konsensüs sağlanarak Hüseyin Bedir aday gösterilmiş ancak dönemin İl Genel Meclisi Başkanı Şerif Bayraktar, MHP’li üyelerin desteğini de alarak tekrardan başkan olarak seçilmişti. AK Parti İl Yönetimi yaşanan bu keşmekeşten ders almış olacak ki bu kez ittifak ortağı MHP ile anlaşıp; başkan vekilliği ve daima encümenliğini verip ikinci bir adayın çıkmasını engelledi.

Hal böyle olunca halk arasında; “İttifak ilk günkü gibi sapasağlam ayakta” söyleminin yanı sıra, “9 üyesi ile birlikte tek başına başkan ve diğer kademelere görevlendirme yapabilme şansı olan AK Parti İl Yönetimi, yeni meclis üyelerinin birlikte hareket edip-edemeyeceğinden emin  olamadığından,İttifak yapma gereği duydu” söylemi dillendirilir oldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İttifakın, Nedeni, Ne?,
Yorumlar
Haber Yazılımı