Haber Detayı
15 Nisan 2019 - Pazartesi 09:44 Bu haber 754 kez okundu
 
Kalede Yöresel Ürün Satışı Başladı
TURİZM Haberi
Kalede Yöresel Ürün Satışı Başladı

 

Torul Belediye Başkanı Evren Evrim Özdemir, ilçenin önemli turizm destinasyonlarından olan Torul Kalesi Cam Seyir Terası’nda yöresel ürünlerden lemis ve kete satışlarının başladığını söyledi.

Özdemir, yaptığı açıklamada, Torul Kalesi Tuğrulbey Otağı’nda “Ardasa Siron Kebabı’nın geçen yılın son aylarında satışa sunulduğunu anımsatarak, “Belediye başkanlığı görevini devraldıktan sonra, yöresel ürünlerimizden olan ve özellikle Arap turistlerin büyük ilgi gösterdiği lemis ve ketenin de satışına başladık” dedi.

Kalede bulunan bir işyerini lemis ve kete yapımı ile satışına ayırdıklarını anlatan Başkan Özdemir, şöyle devam etti: “Bu iş yerimizde dört kadın çalışmaktadır. Dört kadın arasında yapılan iş dağılımı ile tamamıyla organik bir şekilde lemis ve kete yapılıyor. İlk günden itibaren büyük ilgi gören kete ve lemis satışı ilerleyen günlerde yeni kadın işçi takviyesiyle üretimini daha da artırmayı düşünüyoruz. “

Amaçlarının hem yöresel ürün satışını artırmak hem tanıtmak hem de belediyeye gelir sağlamak olduğunun altını çizen Başkan Özdemir, açıklamasında daha sonra şunları kaydetti: “Torul Kalesi belediyemiz için büyük bir gelir kaynağı olacaktır. Burada kurmaya başladığımız sağlıklı yönetim belediyemiz gelirlerine önemli katkı sağlayacaktır. Yapımına başlanıp henüz tamamlanmayan lokantamızın yapımını da en modern bir şekilde tamamlayarak hizmete açma çabası içerisindeyiz.”

“İsrafa Kaçmadan Sağlıklı Hesap Yönetimi”

Torul Kalesi’nde emeği geçen kurum ve kuruluşlara teşekkür eden Başkan Özdemir, “Kalan eksikleri tamamlayarak sağlıklı bir yapıya kavuşturmak istiyoruz. Buradan sağlayacağımız gelir belediyemize ve ilçemize önemli katma değer sağlayacaktır. İsrafa kaçmadan sağlıklı hesap yönetimi bizlere önemli katkı sağlamlanın yanı sıra yerli ve yabancı turistlere vereceğimiz sağlıklı hizmetle de adımızı daha da duyurmak, gelen yerli ve yabancı turist sayısını artırmak istiyoruz” diye konuştu.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kalede, Yöresel, Ürün, Satışı, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı