Haber Detayı
19 Kasım 2021 - Cuma 10:05 Bu haber 1486 kez okundu
 
Kamuoyu Cami Konusunda Cevap Bekliyor!
NABIZ Haberi
Kamuoyu Cami Konusunda Cevap Bekliyor!

 

Gümüşhane Eski Milletvekili ve Belediye Başkanı Mustafa Canlı adına yaptırılaçak olan Bilim Sanat Merkezi Okulunun proje tanıtım törenine gelen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na bir dosyada mordutta,GÜMŞAŞ tarafından yapılan konutların oradaki cami derneğinden verilmiş. Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen temel atma töreninde “Bu alanda ki caminin yıkılarak bu alana daha büyük  ihtiyaca cevap vereçek bir cami inşa edileçek”demişti.

Lakin bizim ögrendiğimiz kadarıyla olaylar farklı gelişmeye devam ediyor. Bu alanda ki mevcut caminin bazı ihtiyaçları için, bir dosya Ekrem beye sunulmuş.Ekrem beyde “İstanbula dönünce bu olaya bakacağım’ sözünü vermiş ve İstanbul’a dönünce de dosyayı inceleyerek gerekli olan yardımın yapılması yönünde talimat vermiş.

Dosyada başlık olarak “Mordut camimizin ihtiyaçları şunlar sayın başkan” diye başlanmış.

“Sayın başkanım bunlar bizim camimizin ihtiyaçları ilginize alakanıza şimdiden teşekkür ederim saygılar sunuyorum. İsterseniz İstanbul'a geliriz uygun görüşürüz. Size ihtiyaçlarımızı anlatırız” denilmiş.

Başkan İmamoğlu’nun talimatından sonra bu konuyla görevli olan amir Gümüşhane’de konunun muhatabı ile bir görüşme yaparak yazı yazmış. Yazıda, “Yaptığımız görüşmeler sonucunda caminin durumunun henüz netlik kazanmadığını yıkılma ihtimalinin olduğunu öğrendik. Bu durumda talebinizi durum netleşene kadar dondurmamız gerekecek bilgilerinize sunuyoruz ”denilmiş.

Dernek yöneticisi de “Biz Belediye başkanımız Ercan beyle görüştük. Bize” caminin yıkılmayacağını söyledi” denilmiş.

Buradan hareketle Gümüşhane Belediye başkanı Ercan Çimen’in bu alanda caminin yıkılacağını söylemesine rağmen, görevliler neyin peşinde bunu anlayamadık. Eğer Cami yıkılmayacaksa siyaseten kimin ne yaptığının ne önemi var. Önemli olan hizmet değil mi? Bizim camimize yardım gelmesinin önü neden kesiliyor. Bunu da anlamadık. Takdir kamuoyunun. Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Bey caminin son durumu hakkında kamuoyunu bilgilendirmelidir.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kamuoyu, Cami, Konusunda, Cevap, Bekliyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı