Haber Detayı
19 Kasım 2020 - Perşembe 09:29 Bu haber 1049 kez okundu
 
KANI YERDE KALMADI
Şehit Necmettin öğretmenin intikamı alındı, şehidimizin kanı yerde kalmadı
GÜNDEM Haberi
KANI YERDE KALMADI

Görev yeri Şanlıurfa’dan memleketi Gümüşhane’ye dönerken Tunceli-Pülümür karayolunda bölücü terör örgütü mensupları tarafından kaçırılarak 23 yaşında şehit edilen sınıf öğretmeni Necmettin Yılmaz’ı şehit edilme talimatını veren PKK’lı terörist İsmail Sürgeç, güvenlik güçleri tarafından yapılan operasyonla öldürüldü.  

2017 yılında Tunceli Pülümür’de PKK'lı teröristlerce yolu kesilerek aracı yakılan, bir süre sonra da cansız bedeni Pülümür Deresi'nde bulunan öğretmen 23 yaşındaki şehit Necmettin Yılmaz'ın öldürülme talimatını veren, PKK’nın ‘Dersim’ elebaşlarından İsmail Sürgeç öldürüldü. Kırmızı listede aranan İsmail Sürgeç'in yeri, kuryesinin İHA'yla takibiyle belirlendi. Komandolar ve JÖH'e 10 Kasım'da operasyon emri verildi. Yapılan operasyon neticesinde Sürgeç ve kuryesi Ahpanos Vadisi'ndeki inlerinde etkisiz hale getirildi. Sürgeç'in Erzincan Kemah ve Tokat Reşadiye'de 16 şehidin verildiği saldırılarında faili olduğu belirlendi. Evlatlarının katillerinin öldürüldüğü haberinin yetkililer tarafından kendilerine ulaştırıldığını söyleyen baba Hamit Yılmaz, “şehidimizin kanı yerde kalmadı” dedi. 

‘ACIMIZ BİRAZ DA OLSA HAFİFLEDİ’

Necmettin öğretmenin katillerinin öldürülme haberinin yetkililer tarafından kendisine bildirildiğini söyleyen Hamit Yılmaz, haberi aldığında gözyaşlarına hakim olmadığını söyledi. Yılmaz, devletin Necmettin öğretmenin kanını yerde bırakmadığını belirterek, “Haber bana ilk geldiğinde gözyaşlarımı tutamadım, ağladım. . Yetkililer olay gerçekleşir gerçekleşmez bizleri haberdar ettiler, dediğim gibi gözyaşlarıma hakim olamadım. Dinimizde de şehidin kanı yerde kalmaz denir, Allah’a şükür devletimiz Necmettin’imizin kanını yerde bırakmadı. İnşallah Necmettin ve Necmettin gibiler bir daha şehit olmaz, Allah görevi başında olan bütün güvenlik güçlerimizi korusun. Allah devletimizi başımızdan eksik etmesin. Acımız biraz da olsa hafifledi” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KANI, YERDE, KALMADI, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı