Haber Detayı
13 Şubat 2020 - Perşembe 10:06 Bu haber 1148 kez okundu
 
Kar Tatili Devam Ediyor
DİĞER Haberi
Kar Tatili Devam Ediyor

Gümüşhane’de dün sabah saatlerinden itibaren başlayan etkili kar yağışının ardından tatil edilen il genelindeki okulların tamamını Gümüşhane Valiliği bugünde tatil etti.

Valilikten yapılan açıklamada “Hava tahmin raporlarında bildirilen meteorolojik veriler doğrultusunda; ilimizde beklenen aşırı soğuk, kuvvetli buzlanma ve don olayının sağlık, ulaşım v.b. olumsuz etkilerinin olabileceği değerlendirildiğinden ilimizin tamamında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı her derece ve türdeki resmi, özel, örgün ve yaygın eğitim kurumları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri,13.02.2020 Perşembe günü bir gün süre ile tatil edilmiştir.  Ayrıca engelli ve hamile kamu personeli de belirtilen günde idari izinli sayılacaktır” denildi.

140 köy yolu kapalı

Okulların tatil edilmesiyle ilgili Gümüşkoza’ya konuşan Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek ”Şu an 140 köy yolumuz kapalı. Biz yolları açıyoruz fakat bir taraftan kar kapatıyor.  Allah korusun bir kaza meydana gelmiş olsa biz ne yaparız. Yani Allah korusun bir tanesinin tırnağına bir zarar gelmektense evinde beklesin 2-3 gün eğitimsiz kalsın. Dünyada hiçbir şey çocuğun sağlığından önemli değildir “ ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kar, Tatili, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı