Haber Detayı
23 Şubat 2021 - Salı 09:38 Bu haber 973 kez okundu
 
Karayolları Hatasını Düzeltti
DİĞER Haberi
Karayolları Hatasını Düzeltti

 

 

Geçtiğimiz günlerde gazetemizde yer verdiğimiz “Suç Karayollarının mı, Şoförün mü? başlıklı haberimiz üzerine Gümüşhane- İkisu- Şiran karayolu üzerinde bulunan hasarlı trafik tabelası yenilenerek emniyetli bir şekilde yükseğe kaldırıldı.

Söz konusu haberimizde İkisu- Şiran karayolu üzerindeki kavşakta, Torul –Trabzon ve Gümüşhane –Erzurum istikametini gösteren yön tabelası seyir halindeki bir aracın çarpması sonucu hasar görmüştü.

Tabelanın hem viraj ağzında olması, hem de yola yakın olması nedeniyle bir aracın çarpması sonucu hasar görmüş ve yaklaşık bir yıldır düzeltilmeyi bekliyordu.

Sürücüler, tabelanın hem yola yakın dikilmesi, hem de viraj ağzında olması nedeniyle karşı yönden gelen araçları görebilmek için görüş mesafesinin az olduğunu ve bunun sonucunda ise kendilerinin ileride kötü bir kazaya karışacaklarından endişe duyduklarını dile getirip, tabelanın yeniden düzeltilerek daha emniyetli bir şekilde düzenlenmesini talep etmişti.

Haberimiz üzerine harekete geçen karayolları ekipleri hasarlı tabelayı yenileyerek daha güvenli bir şekilde yükseğe kaldırdı ve  ileride yaşanabilecek kötü bir facianın da önüne geçmiş oldu.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Karayolları, Hatasını, Düzeltti,
Yorumlar
Haber Yazılımı