Haber Detayı
19 Temmuz 2019 - Cuma 11:28 Bu haber 850 kez okundu
 
Kaş Yaparken Göz Çıkartıyoruz…!
NABIZ Haberi
Kaş Yaparken Göz Çıkartıyoruz…!

 

Geçtiğimiz günlerde Gümüşhane Yeni Devlet Hastanesinde yapılan çalışmalar sırasında çıkan hafriyatın boşaltıldığı alandan gelerek Karşıyaka Mahallesindeki bazı binalara vuran büyük kaya parçaları Gümüşhane’nin gündemindeydi.

Kaya düşmelerinden sonra bu alanda nasıl bir yol izlenmesi gerektiği ile ilgili olarak kurumlarda hummalı bir çalışmanın yapıldığı bilgisine ulaştık. Kurumlar arasında gerçekleştirilen yazışmalar ve görüş alışverişinin ardından bu alana dökülen ve dökülecek olan hafriyatın ne yapılacağına karar verilecekmiş.

Bize gelen bilgilere göre hafriyat dökümü sırasında oluşan kaya düşmesi nedeniyle AFAD müdürlüğü işin için dahil edilmeye çalışılsa da, müdürlük tarafından yaşananların afet kapsamında sayılamayacağı görüşü ilgililere bildirilmiş.

Kurumlar arası yazışmalardan sonra ortaya çıkacak son durumun ne olacağı merak konusu olurken, bu alana hafriyat dökümünün yanlış olduğu noktasında görüş birliğine varılmış durumda. Gelinen noktada verilecek karar ise; mutlak surette alana dökülen hafriyat kaldırılmalı mı? Yoksa, tedbir alınarak bu tehlike bertaraf edilebilir mi?

Bakalım yetkililer nasıl bir karar verecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kaş, Yaparken, Göz, Çıkartıyoruz…!,
Yorumlar
Haber Yazılımı