Haber Detayı
15 Nisan 2019 - Pazartesi 09:48 Bu haber 921 kez okundu
 
Kelkit'te Nas, Özkürtün'de Turgut
31 Mart'ta yapılan yerel seçimlerin ardından yoğun itirazların olduğu Kelkit ve Özkürtün beldesinde kazananlar belli oldu.
SİYASET Haberi
Kelkit'te Nas, Özkürtün'de Turgut

31 Mart’ta yapılan mahalli idareler seçimlerinden sonra yoğun itirazların yaşandığı Kelkit'te seçimlere son nokta koyuldu.Kelkit'te Cumhur ittifakının adayı AK Partiden Aziz Nas Belediye başkanı seçildi.2014 yerel seçimlerinde AK Partiden aday gösterilen ve 31 Mart'ta aday gösterilmemesi nedeniyle bağımsız olarak aday olan Ünal Yılmaz'a karşı çok az bir oy farla(90) oyla seçimin galibi Aziz Nas oldu.Kürtün'ün, Özkürtün beldesinde ise Doğu Karadeniz'de AK Partiden tek bayan Belediye başkanı olan ve AK Partiden yeniden Belediye başkan adayı gösterilen Aynur Zorlu Kaya'nın rakibi olan MHP Yakup Turgut (11) oy farkla  kazandı.

İtiraz sürecinin sonlanmasının ardından Kelkit ilçesinde Aziz Nas, Kürtün ilçesine bağlı Özkürtün Beldesinde Yakup Turgut mazbatalarını alarak resmi olarak görevlerine başladı.

Cumartesi günü,Kelkit Belediye Başkanı  olarak seçilen Cumhur ittifakının adayı Aziz Nas, AK Parti İlçe Başkanı Sadi Tüysüz ve yeni seçilen İl Genel Meclisi üyeleri, Belediye Meclis üyeleri ve partililerle geldiği adliyede, İlçe Seçim Müdüründen mazbatasını aldı.

Daha sonra Belediye Başkanlığı binasına geçen Nas, burada kurban kesilmesinin ardından yaptığı konuşmada “Zorlu bir çalışmaları sonucunda siz değerli kardeşlerimizin teveccühüyle 31 Mart seçimlerinden zaferler, başarıyla çıktık. Bugün itibariyle Kelkit Belediyesindeki görevimizin mevlam yapacağımız hizmetlerde, projelerde, atacağımız adımlarda her insanımıza, her kardeşimize götüreceğimiz hizmetlerde bize yardımcı olsun. İnşallah 5 yılın sonucunda düşündüğümüz, arzuladığımız projeleri hayata geçireceğiz. Bu projelerimizde bizlere destek olacak olan Belediye personelimize ve siz değerli kardeşlerimize teşekkürü şimdiden bir borç biliyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.

Kürtün ilçesine bağlı Özkürtün Beldesi Belediye Başkanı Yakup Turgut ta Belediye Meclisi üyeleriyle birlikte mazbatasını alarak görevine başladı. Turgut sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Mazbatamızı aldık, görevimize hayırlısı ile dualarla başladık. Rabbim bizleri mahçup etmesin” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kelkit'te, Nas,, Özkürtün'de, Turgut,
Yorumlar
Haber Yazılımı