Haber Detayı
16 Ağustos 2019 - Cuma 10:33 Bu haber 2290 kez okundu
 
Kelkit’te Vatandaşlar Belediyeden Şikâyetçi
NABIZ Haberi
Kelkit’te Vatandaşlar Belediyeden Şikâyetçi

31 Mart Yerel Seçimleri’ nde Cumhur ittifakının kazandığı tek ilçe belediyesi olan Kelkit Belediyesi’nde başkanlığa seçilen Aziz Nas’ ın belediyede aldığı tasarruf tedbirleri vatandaşın tepkisini çekiyor.

Kelkit’te yaşayan, halen AK Parti’de siyaset yapan ve önemli görevler üstlenen Kelkitli bir okurumuzla Kelkit üzerine bir sohbet gerçekleştirdik. Sohbette Kelkit’te siyasetin nasıl yürüdüğünü konuşurken arkadaşımız bazı konulara parmak basınca bunları kamuoyuyla paylaşma gereği duyduk.

Kelkit Belediye Başkanlığına seçilen Aziz Nas’ın belediyede aldığı tasarruf tedbirler nedeniyle halkın mustarip olduğunu ve vatandaşın belediyeye olan inancının günden güne azaldığını söyledi.

Şöyle ki; “2014 yılında Belediye Başkanlığa seçilen Ünal Yılmaz Belediye Başkanlığına seçildikten sonra ilçedeki tüm cenazelerin belediye aracılığıyla kaldırılmasını ve taziye evlerinde gelen misafirin yemek ihtiyaçlarını da karşılamıştı. Bu çalışmalarını da kamuoyuyla paylaşmıştı. Başkan Aziz Nas Belediye Başkanı olmasından sonra tasarruf tedbirler nedeniyle bu uygulamaları kaldırmış. Vatandaş da taziye evlerinde özellikle ilçeye dışarıdan gelen vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanmaması nedeniyle tepki gösteriyormuş. Vatandaşlar gelen misafirlerin ağırlanmasını çok büyük bir yekûn tutmadığını söylemesine rağmen Başkan Nas bu uygulamayı devam ettiriyormuş.

Vatandaşlar, ”Belediyeher şeyi halletmişte bu uygulamadan mı tasarruf tedbiri alıyor.’’ diye başkana sitem ederken ‘‘Nerede Sosyal Belediyecilik anlayışı ?“diyormuş.

Ayrıca Başkan Ünal Bey döneminde İlçe Belediyesine kazandırdığı temizlik araçlarıyla her sabah çarşı temizleniyormuş. Başkan Aziz Bey, bu uygulamayı da mazot çok harcanıyor diye kaldırmış. Bu nedenle Kelkit’te çöpler sokaklarda kötü görüntülere neden oluyormuş. Günde 30-40 TL’lik mazot masrafından belediyenin kaçmasını ve Kelkit’in çöplerle anılmasını istemediğini söyleyen vatandaşlar sıkıntılı olduklarını her ortamda Başkan Nas’a iletiyormuş. Başkan beyin başka konularda tedbir almasını isteyen vatandaşlar sosyal belediyeciliğin gereklerinden Kelkit Belediyesinin kaçmasının doğru olmadığını ve bu uygulamalar da eskiden yana olduklarını başkan beye iletmişler.

 Bakalım başkan Aziz bey şikayet konusunda  nasıl bir uygulama yapacak. Eski uygulamalara devam  mı  edecek yoksa  yeni uygulamalarda ısrarcımı olacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kelkit’te, Vatandaşlar, Belediyeden, Şikâyetçi,
Yorumlar
Haber Yazılımı