Haber Detayı
08 Şubat 2019 - Cuma 11:38 Bu haber 2540 kez okundu
 
Kelkit ve Kürtün Başkanları Atandı.
NABIZ Haberi
Kelkit ve Kürtün Başkanları Atandı.

 

 

AK Parti'den 2014 yılında Kelkit Belediye başkanı seçilen ve 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde aday gösterilmeyen Ünal Yılmaz'dan ötürü istifa eden Kelkit ilçe başkanı  ile yine 2019 yerel seçimlerinde Kürtün ilçesine dışarıdan getirilen ikametgahlardan bazılarına itiraz etmeyen Kürtün ilçe başkanının yerine AK Parti tarafından yeni atamalar yapıldı.

 AK Parti Kelkit İlçe Başkanlığına Sadi Tüysüz’ün, AK Parti Kürtün İlçe Başkanlığına ise Yücel Yusufoğlu’nun getirildiği öğrenildi.

Atamalardan öğrendiğimiz kadarıyla Kürtün'de dün bir toplantı yapıldı. Yücel Yusufoğlu'nun hem Kürtün teşkilatı hemde Belediye başkanı Ahmet Kanat,tarafından uygun görüldüğü bu nedenle konsensüs sağlandığı belirtiliyor.Yani daha önceden bizden biri olması komple istifa edeceklerini açıklayan,Kürtün ilçe teşkilatı istifa etmeyecekmiş.Başkan Kanat'da Yusufoğlu'yla çalışacakmış.

Kelkit'te ise işler daha karışık. Yanlız başkan değil Teşkilatta komple istifa ettiği için yeniden organize olmaları zaman alacak. Seçim üzeri hem atamaların tam anlamıyla oturmayacağı hem de sonuç olarak takdir görüp görmeyeceği de 31 Mart seçimlerinde sandıkların açılmasıyla anlaşılacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kelkit, ve, Kürtün, Başkanları, Atandı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı