Haber Detayı
04 Şubat 2019 - Pazartesi 09:26 Bu haber 2849 kez okundu
 
Kelkit ve Şiran’da Tarsim Bilgilendirme toplantısı yapıldı
EKONOMİ Haberi
Kelkit ve Şiran’da Tarsim Bilgilendirme toplantısı yapıldı

 

Gümüşhane İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile TARSİM Giresun Bölge Müdürlüğü işbirliğinde çiftçilere Devlet Destekli Tarım Sigortaları bilgilendirme ve tanıtım toplantısı Şiran ve Kelkit ilçelerinde yapıldı.

Üreticilere yönelik Şiran Belediye toplantı salonunda ve öğleden sonrada Kelkit  İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü Salonunda Devlet Destekli Tarım Sigortaları Sistemi’nin işleyişi ve 2019 yılı uygulamaları hakkında bilgiler verildi. Çiftçilerin tarım sigortası yaptırmaları halinde iklimsel değişiklikler ve doğal afetlerden kaynaklanan zararlarını en aza indirebilmelerinin mümkün olduğu ifade edilen toplantıda, sigorta sistemi ile ilgili genel değerlendirmeler yapılarak, yenilikler ve uygulamalar hakkında üreticiler bilgilendirildi.

Tarsim Giresun Bölge Müdürlüğünden konu uzmanı Burhan Kılıç, çiftçilere tarım sigorta konusunda son yapılan yasal değişiklikler anlatarak, çiftçilerin ürünlerinin don, sel, kuraklık gibi doğal afetlerden zarar görmesi halinde sigorta kapsamına alınması ve zararlarının telafi edilmesi konularında sunum eşliğinde detaylı bilgiler verdi. Toplantıda ayrıca tüm Tarımsal ve Hayvansal ürünlerin nasıl sigorta kapsamına alınacağı konusunda çiftçilerin ne yapması gerektiği konuları ayrıntılı olarak anlatıldı. Toplantı çiftçilerin sorularının cevaplandırılması ile son buldu.

Tarsim bilgilendirme toplantısına, KTV Şube Müdürü İbrahim Murathan, Şiran İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kurtuluş Halep, Kelkit İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürü Bahadır Nasuhbeyoğlu ve üreticiler katıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kelkit, ve, Şiran’da, Tarsim, Bilgilendirme, toplantısı, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı