Haber Detayı
28 Haziran 2019 - Cuma 11:12 Bu haber 1406 kez okundu
 
Kent Merkezine Yaşam Alanı İstiyoruz
NABIZ Haberi
Kent Merkezine Yaşam Alanı İstiyoruz

 

Gümüşhane'de uzun dönemdir çözemediğimiz sorunlarımızın başında kadınlarımızın eş ve çocuklarıyla oturacak bir alanın hale yapılamamasıdır.

Park ve bahçelerde genelde erkek hegemonyası devam ederken, özellikle yaz aylarında bayanların ve çocuklarının oturup eğleneceği bir alanın olmaması konusuna bir türlü çözüm üretemedik.

Başta Zafer Meydanı olmak üzere, Fatih Parkı ve Atatürk Parkında erkek vatandaşlarımız rahatça zaman geçirebiliyor. Öte yanda kadın vatandaşlarımız ise istirahat edebileceği ve çayını, kahvesini içip iki satır muhabbet edebileceği mekân konusunda sıkıntı içerisinde. Sema Doğan yaşam alanı haricindeki tüm alanlarda kadınlar zaman geçirebilmesi bir yana dursun geçmekte bile zorluk çekiyor.

Bu ihtiyaca yönelik bir alanın bir ana önce Gümüşhane'ye kazandırılması lazım. Günün en sıcak saatleri ile akşam geç saatlerine kadar kadınlarımızın oturup sohbet edeceği, çocuklarının oyun alanlarında olacağı bir alanın bir ana önce kazandırılması için bir çalışma yapılmasını talep ediyoruz.  Gümüşhane kent merkezinde ailelilerimiz ile birlikte kaliteli zaman geçirebileceğimiz bir yaşam alanı hepimizin beklentisidir.Sema Doğan Yaşam alanına  kendi aracı olmayan insanımız gidemiyor.Hiç olmazsa bu alan için  belediye otobüsleri geçe 12.00 kadar çalışmalı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kent, Merkezine, Yaşam, Alanı, İstiyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı