Haber Detayı
18 Temmuz 2019 - Perşembe 13:02 Bu haber 1333 kez okundu
 
Kim Sahip Çıkacak?
Kent Merkezine 800 Metre Mesafedeki Mesire Alanının Hali İçler Acısı
GÜNDEM Haberi
Kim Sahip Çıkacak?

Gümüşhane’ye yıllarca hizmet eden Karşıyaka Mesire Alanı kaderine terk edildi. Gümüşhane’nin en güzel yerlerinden biri olmasına rağmen bina ve kamelyaları harap olan, camlarının kırıldığı, duvarların yıkıldığı, bahçesinin çöp deryasına dönüştüğü Karşıyaka Mesire Alanı, yetkililerin sahip çıkacağı günü bekliyor.

35 yılı aşkın bir geçmişinin yanı sıra halen B tipi mesire alanı olan Mesire alanı 12 yıl önce restore edilerek hizmete açılmış ancak yaşanan çeşitli olumsuzlukların ardından yalnızlığı ile baş başa bırakılmıştı. Daha sonra 2012 yılında İl Emniyet Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen SODES projesi ile tekrar restore edilmişti. Projenin sona ermesinin ardından Karşıyaka Mesire Alanı yine aynı kader ile karşı karşıya kaldı.

Gümüşhane Orman İşletmesi uhdesinde olmakla birlikte harabe şeklindeki görüntüsünden kurtarılması amacıyla 2 yıl önce 10 yıllığına belediyeye kiralanan alanda şu ana kadar herhangi bir çalışma yapılmamış olması tepki çekiyor.

Vatandaşlar, Bağlarbaşı Mahallesinde bulunan Sema Doğan Parkındaki yoğunluğa dikkat çekerek doğru bir işletmecilik ile kent merkezine yürüme mesafesindeki bu alanın da önemli bir potansiyele sahip olduğunu dile getiriyor.

Geçtiğimiz yıllarda da defalarca yerel basının gündemine gelen, hali hazırdaki metruk görüntüsüyle de zararlı alışkanlıkların merkezi durumunda olan Karşıyaka Mesire Alanına sahip çıkılması önem arz ediyor. Mesire alanı ile ilgili olarak; kent merkezine yalnızca 800 metre mesafede olması, ışıkları yandığında şehrin tüm güzelliklerine hakim bir noktada bulunması,  yapılacak küçük dokunuşlar, yenilikler ve tanıtım çalışmaları ile birlikte Gümüşhane turizmine farklı bir destinasyon kazandırılabileceği değerlendiriliyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kim, Sahip, Çıkacak?,
Yorumlar
Haber Yazılımı