Haber Detayı
27 Mayıs 2020 - Çarşamba 10:19 Bu haber 448 kez okundu
 
Kiraz Ayında Yağan Kar Gümüşhane’de Etkili Oldu
DİĞER Haberi
Kiraz Ayında Yağan Kar Gümüşhane’de Etkili Oldu

Gümüşhane’de hafta sonu başlayan kar yağışının ardından yüksek kesimlerde kar kalınlığı 20 santimetreye ulaştı. 

Birkaç gün öncesine kadar hava sıcaklıklarının 30 derecenin üzerinde olduğu Gümüşhane’de balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava dalgası hava sıcaklığını 15 dereceden fazla şekilde düşürdü.

Kentin Torul, Kürtün ve Merkez ilçesinde etkili olan yağışın ardından bin 800 metre ve yukarı kesimlerin tamamı beyaza büründü.

Yağış nedeniyle doğada binbir renkli açan kır çiçekleri ve bazı ağaçların çiçekleri kar altında kaldı.

Vatandaşların artık yaz sıcaklarının etkisini göstermesi gereken mayıs ayının son günlerinde yağan kar yağışını şaşkınlıkla karşılayarak sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Ramazan bayramının ilk gününde, Mayıs ayının son günlerinde yaşanan yağış vatandaşlarda şaşkınlığa neden olurken yüksek kesimlerde bazı ağaçların yeni çiçek açması olası zirai don tehlikesini de beraberinde getirdi.

Gümüşhane kent merkezi ve ilçe merkezlerinde hava sıcaklığı 5 derecenin altına düşerken, yüksek kesimlerde birçok noktada sıfırın altına indi. Ramazan Bayramı arifesinde gerçekleşen kar yağışı kentin en önemli turizm merkezlerinden birisi olan Limni Gölü Tabiat Parkı, Cebeli köyü Çiçekli mahallesi ve Altınpınar köyü Tepecik Mahallesinde kayıt altına alındı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kiraz, Ayında, Yağan, Kar, Gümüşhane’de, Etkili, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı