Haber Detayı
23 Şubat 2021 - Salı 09:34 Bu haber 3314 kez okundu
 
Kırsal Kalkınma Destekleme Başvuru Süreleri Uzatıldı
EKONOMİ Haberi
Kırsal Kalkınma Destekleme Başvuru Süreleri Uzatıldı

 

 

Gümüşhane İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yaptığı açıklama ile kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi programı başvuru sürelerinin uzatıldığını duyurdu.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi son başvuru tarihi 09/04/2021, Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi son başvuru tarihi 23/03/2021 tarihine kadar uzatıldı.

Yapılan açıklamada şu ayrıntılara yer verildi:

 

Ekonomik Yatırımlar Projesi kapsamında;

1) Tarımsal ürünlerin işlenmesi, kurutulması, dondurulması, paketlenmesi ve depolanmasına yönelik yatırımlar, (Bitkisel Ürünler, Hayvansal Ürünler, Tıbbi Aromatik Ürünler, Çelik Silo ve Soğuk Hava Deposu),

2) Yenilenebilir Enerji Üretim Tesisleri (Proje kapsamında yer alan tesislerde kullanılmak üzere)

3) Su Ürünleri Yetiştiriciliğine Yönelik Yatırımlar (Deniz ve İç Su Yetiştiriciliği) 

4) Hayvansal ve Bitkisel Orijinli Gübre İşlenmesi, Paketlenmesi Ve Depolanması Yatırımları, 

5) Tarımsal Üretime Yönelik Sabit Yatırımlar (Büyükbaş, Küçükbaş ve Kanatlı Yetiştiriciliği Sabit Yatırımları, Sera Yatırımları, Kültür Mantarı Üretimi Sabit Yatırımları, Büyükbaş/Küçükbaş Kesimhane Yatırımları ile Kanatlı Kesimhane Yatırımları, hibe desteği kapsamındadır. Belirtilen yatırım konularına 125 Bin TL'den 1 Milyon 500 Bin TL'ye kadar hibe desteği verilecektir.

Başvurular; 09/04/2021 tarihi ve 23:59 saatine kadar yapılabilecektir

 

Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımları Projesi kapsamında;

1) Aile İşletmeciliği Faaliyetlerinin Geliştirilmesine Yönelik Altyapı Sistemleri, (Bitkisel ve Hayvansal Ürünlerin İşlenmesi, Paketlenmesi ve Depolanması, Çelik Silo, Soğuk Deposu, Ahır, Ağıl, Sebze Yetiştirilen Örtü Altı Tesisleri, Kültür Mantarı, Yenilenebilir Enerji Tesisleri, vb.)

2) Arıcılık ve Arı Ürünlerinin İşlenmesi ve Paketlemesine Yönelik Yatırımlar,

3) Bilişim Sistemleri ve Eğitimi Yatırımları (Akıllı Tarım Uygulamaları), 

4) El Sanatları (Zanaatkârlık) ve Katma Değerli Ürünlere Yönelik Yatırımlar (Çinicilik, Çömlek, Dokumacılık, Halı, Kilim, Sabun, Gülsuyu, vb.)

5) İpek Böceği Yetiştiriciliği Yatırımları,

6) Su Ürünleri Yetiştiriciliği Yatırımları,

7) Tarımsal Amaçlı Kooperatif ve Birlikler İçin Makine Parkları (Elektrikli Traktör hariç kendinden yürür makineler kapsam dışıdır), 

8) Tıbbi Ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Yatırımları, hibe desteği kapsamındadır. Belirtilen yatırım konularına 10 Bin TL'den 250 Bin TL'ye kadar hibe desteği verilecektir.

Başvurular; 23/03/2021 tarihi ve 23:59 saatine kadar yapılabilecektir.

Ayrıntılı bilgi için İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şubesine başvuruda bulunabilirsiniz.

Yatırımcıların İlgili Tebliğ ve Uygulama Rehberinde belirtilen usul ve esaslara göre hazırladıkları başvuru dosyalarının girişini yukarıda belirtilen tarihler arasında Bakanlığımızın https://edys.tarim.gov.tr/tarim/onlinebasvuru.aspx internet adresi üzerinden  başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

 Detaylı Bilgi almak isteyen yatırımcıların Gümüşhane İl Tarım Orman Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü  456 213 1027 / Dahili: 1156 / 1182 nolu telefonlardan detaylı bilgi alabilirler denildi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kırsal, Kalkınma, Destekleme, Başvuru, Süreleri, Uzatıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı