Haber Detayı
08 Ekim 2019 - Salı 10:42 Bu haber 1462 kez okundu
 
“Kötü Propagandaya Uğruyoruz”
Gümüşhanespor Başkanı Yunus Emre Durmuş Gazetemize Gündemle İlgili Dobra Dobra Açıklamalarda Bulundu
SPOR Haberi
“Kötü Propagandaya Uğruyoruz”

Geçtiğimiz günlerde Gümüşhanesporda futbolcuların çeklerinin karşılıksız çıkması nedeniyle  gündeme gelen ve kamuoyunda sıkça konuşulan konular hakkında Başkan Yunus Emre Durmuş gazetemize açıklamalarda bulundu. Başkan Durmuş, Eğer bizim istifa etmemiz halkımız tarafından isteniyorsa, biz görevimizi yapamayacağımızı düşündüğümüz anda bırakıp gitmesini biliriz.

“Çekler Hatır Çekidir”

Futbolculara verilen çeklerin karşılıksız çıkması ile açıklamalarda bulunan Başkan Durmuş,” Çek olayları ile ilgili defalarca açıklama yaptım. Ama karşımızda olan grup her taraftan bize spekülatif bir şekilde kötü propagandaya uğruyoruz. Bu nedenle bu açıklamalarımız dinlenmek ya da duyulmak istenmedi. Bize evrakları İstanbul’da yönetim kurulu toplantısı yaptığımızda, göreve getirmiş olduğumuz idari menajer Şakir Emek isimli hemşehrimiz  verdi. Bizim hemşehrimiz Gümüşhaneli eski bir futbolcu, bizim tarafımızdan değil ama yönetimdeki bir arkadaşımız tarafından iyi tanınan burada görev yaptığı an itibariyle başarılı olabileceğini düşündüğümüz bir arkadaştı. O bize  önerdi . Bizde yönetim kurulu olarak bunu kabul ettik. Daha sonrasında maddi durumlarla alakalı toplantı yaparken kendi eş ve dost çevresinden hatır çeki alabileceğini, almış olacağı çekleri de bizim öğrenmemiz karşılığında mahcubiyet yaşamadan bu evrakları bize getirebileceğini söylemişti. Bizde bunun akabinde kendisinden futbolcu arkadaşlarımızın isimlerine verip bu isimlere çek yazılsın diyerek evrakları aldık. Aldıktan sonra bankadaki arkadaşları arayarak çeklerde bir sıkıntı olup olmadığını teyit ettirdik. Bir sıkıntı olmadığını öğrendik. Bunu öğrendikten sonra futbolcu arkadaşlarımıza bu evrakları verdik" dedi.

“Savcılığa Giderek Suç Duyurusunda Bulunduk”

Çeklerin tarihlerinin 28 Eylül’den başladığını söyleyen Başkan Durmuş,” Bunların tarihleri 28  Eylül’den başlıyordu 10 Kasıma kadar devam ediyordu. Bunlar’dan ilk olarak futbolcumuz Hasan Haşıkara’nın Mersin’de bir bankaya kontrol ettirilmesi esnasında evrakın sahte olduğu bilgisiyle karşılaştık. Akabinde bizde hızlı bir şekilde harekete geçerek, Şakir Emek isimli idari menajerle görüşüp bu konuyla alakalı ayrıntılı bir bilgi bize vermesini ve akabinde savcılığa suç duyurusunda bulunmasını istedik. Ardından kendisi de Mersin’de futbolcumuz Hasan Kaşıkara’nın ifadesinde ortak olup evrakların kendisini getirdiğini ve sorumluluğun kendisinde olduğunu ifade etti. Bu ifadenin akabinde diğer evraklarla alakalıda tedirginlik uyandırıldığı için bu evraklarla ilgili savcılığa giderek işlem başlatılması talebinde bulunduk. Evrak olayları bundan ibarettir. Evrakları bize getiren Şakir Emek’tir. Şakir Emek’te futbolcu arkadaşlarımızla birlikte yapmış olduğumuz toplantıda sorumluluğunu beyan etmiştir” ifadelerine yer verdi.

“Futbolcuların Talebini, Sonuna Kadar Hak Verip Kabul Ediyoruz”

Kulüpte forma giyen tüm futbolcuların haklı olarak para istediklerini dile getiren Başkan Durmuş, ”Futbolcular haklı olarak para istiyorlar. Futbolcuların geçen seneden gelen bir mağduriyetleri var. Sonuna kadar hak verip kabul ediyoruz. Bizim şu ana kadar yapmış olduğumuz ödemelerde en yüksek meblağ Menderes Önkuzu’ya dır. Diğer arkadaşlara da 10 bin ile 15 bin arasında bir ödeme yaptık. Tesis ve diğer giderler bunun haricinde. Maddi sorunları çözme noktasında akşamdan bulduğumuz sponsorlar sabah vazgeçiyor “ifadelerinde kullandı.

“Halkımız İstediği Zaman Bırakıp Gideriz”

Kulüp ile ilgili daha öncede açıklamalarda bulunduğunu söyleye başkan Durmuş,” Ben daha öncede bir açıklama yaptım ve dedim ki bu kulüp kimsenin babasının malı değil.  Kendini kanaat önderi olarak tanıtan bir ismin iki dudağı arasından çıkacak söze bu kulüp kurban edilmemelidir. Biz bunlarla mücadele etmeye çalıştıkça birileri de bunu engelliyor. Eğer bizim istifa etmemiz halkımız tarafından isteniyorsa, biz görevimizi yapamayacağımızı düşündüğümüz anda bırakıp gitmesini biliriz. Ama futbolculara bugün umut veren, kapı arkalarında futbolcularla görüşen arkadaşlar bizim istifa etmemiz için futbolcu arkadaşları gaza getirip,futbolculara ciddi anlamda yükleme yapıp bizim gönderilmemiz için ellerinden geleni yapıyorlar. Ama kimsede bu kulübün ya da futbolcuların mağduriyetini düşünmüyor “şeklinde konuştu.

“Başkanların İstifası Söz Konusu Değil”

İlçe Belediye başkanlarının kulüpten şuan için istifası gibi bir olayın  söz konusu olmadığının altını çizen Başkan Durmuş,” Onlar zaten siyasi partiler kanunu gereği bu işin içerisinde yönetim olarak bulunamıyorlar. Ama kendileri biz bu işin içerisinde olsak ta olmasak ta sana destek olacağız ifadelerinde bulunmuşlardı. Sezai Köprülü’nün istifası tam anlamıyla bellidir. Kardeşi için çok mücadele etti. Antrenörlük ve sportif direktörlük yönetim kurulu tarafından kabul görmedi. Akabinde Suat Dalma hoca göreve başlayınca haliyle sitemkar davranıp istifa etti “diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Kötü, Propagandaya, Uğruyoruz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı