Haber Detayı
28 Şubat 2020 - Cuma 10:06 Bu haber 707 kez okundu
 
KOZA Altın Madeni Müdürlüğüne, Muhtarlar Bir İsim Bulmuş
NABIZ Haberi
KOZA Altın Madeni Müdürlüğüne, Muhtarlar Bir İsim Bulmuş

 

KOZA Mastra Altın madenine geçtiğimiz günlerde bilgi kirliliği nedeniyle İşletme Müdürü Bahri Coşkun'un görevinden alındığını ve yerine atama yapılması için öne çıkan isimlerden bazılarını kamuoyuyla paylaşmıştık.

Bu konu da henüz şu ana kadar bir atama yapılmadı. Bahri beyde başka bir ilde şu ana kadar değerlendirilmedi. Musalla vadisi köylerinden bazı muhtarlar bir mühendis üzerinde uzlaşmış. Halen KOZA’nın İzmir firmasında çalışan ve Musalla vadisinden olan Deneyimli jeoloji mühendisi Hüseyin Aracı’nın Gümüşhane’ye gelmesini istiyorlar.

Hakikaten bizim bölgeden olan ve uzun zamandır Koza Altın İzmir madenlerinde çalışan İstanbul Teknik üniversitesi Jeoloji bölümü ve Zonguldak Kare Elmas üniversitesi İnşaat bölümü mezunu olan Aracı, hem bölgeyi bilen, hem şehrin dinamizmine yeni bir ivme katacak bir isim.

Muhtarlar bu konuda milletvekili Hacı Osman Akgül’le görüşeceklermiş. Milletvekilimiz Akgül, Hüseyin Aracı’yı çağırıp görüşürse liyakatli olduğunu anlayacaktır. Hem jeoloji mühendisi, hem inşaat teknikeri. Başarılı bir isim. Bize göre Gümüşhane’ KOZA’nın, Aracı gibi bir isme de ihtiyacı vardır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KOZA, Altın, Madeni, Müdürlüğüne,, Muhtarlar, Bir, İsim, Bulmuş,
Yorumlar
Haber Yazılımı