Haber Detayı
08 Kasım 2019 - Cuma 10:41 Bu haber 1072 kez okundu
 
Krosçularımıza Konulan Yasak Bir Daha Değerlendirilsin
NABIZ Haberi
Krosçularımıza Konulan Yasak Bir Daha Değerlendirilsin

Gümüşhane son dönemlerde özellikle kros ve atletizmde büyük değerler çıkararak Türkiye’de ve dünyada adını duyurmasını bildi. Geçtiğimiz günlerde 39’uncusu düzenlenen Vodafone İstanbul Maratonununda 42 bin 195 metrelik parkuru 2 saat 20 dakika 17 saniyede tamamlayan Ercan Muslu en hızlı Türk unvanını alarak birinci oldu. Yine Geçtiğimiz yılki aynı koşuda İsmail Tozlu 65 yaş kategorisinde birinci olmuştu.

Hal böyle iken Gümüşhane Milli Eğitim Müdürlüğü ,Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Emniyet müdürlüğümüz Gümüşhane’de kros çalışmalarına katılan öğrenci ve hocaların başlarına bir hal gelir diye Gümüşhane ve çevresinde koşmalarını yasaklamış. Yani Gümüşhane ana caddelerinde ve transit yol civarında koşmalarını ortak bir kararla engellemişler. Krosçuların başına bir hal gelir diye böyle bir tedbir alınmış gibi gözükse de, bizim krosta yarışacak sporcularımız nasıl antrenman yapacak? Bize gelen itirazlarda şu ifadelere yer veriliyor.” Yasağı anlıyoruz, ancak bunlar krosçu. Atlet değil ki spor salonunda çalışsınlar. Hem spor lisemizin de zaten kapalı spor salonu yok. Dolayısıyla sporcuyu koruyalım derken, spordan men etmiyor muyuz? Krosçular antrenman yapmadan nasıl yarışmalara katılacak? Bu hal aklımıza Temel fıkralarını getirdi. Kros yapmaya gerek yok, başlarına bir kaza gelebilir”.

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Gümüşhane’ye Milli Eğitim Bakanlığından müfettişler gelmişti. Müfettişler tek tek Okulları teftiş ettikten sonra özellikle bir okula derecelerinden dolayı takdir belgesi vermişler. Bu takdirlik okula müfettişlerin ayrılmasından sonra Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımızdan biri okul müdürünü arayarak, ”Müfettişler gitsin sizin okulu ben gelip denetleyeceğim, bakalım sizi nasıl başarılı bulmuşlar bende göreceğim” demiş. Lakin şimdiye kadar müdür yardımcısı denetim için okula gitmemiş. Yani müdür yardımcısı kendisine bağlı bir okulun aldığı dereceyi kıskanmış. Herhâlde müdür yardımcısı kendini müfettişlerden daha  yüksek mertebede görüyormuş.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Krosçularımıza, Konulan, Yasak, Bir, Daha, Değerlendirilsin,
Yorumlar
Haber Yazılımı