Haber Detayı
22 Kasım 2019 - Cuma 10:53 Bu haber 1816 kez okundu
 
Külliye Bile Dipsiz Gölü Konuştu.
NABIZ Haberi
Külliye Bile Dipsiz Gölü Konuştu.

 

Yakın bir süre önce güzelliğiyle görenleri hayran bırakan bir doğa harikası olan Dipsiz göl artık yok. Sebebi ise defineciler…Define aramak isteyen kişiler tarafından suyu çekilerek kurutulan göl için, külliye harekete geçti.

Gümüşhane’deki Dipsiz Göl ile ilgili sorulan bir soruya cevap veren Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın, “Dipsiz Göl’de yaşanan hadisenin çok üzücü olduğunu ifade etmeliyim. Bununla ilgili Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı derhal harekete geçtiler. Soruşturma başlatıldı. İlgililer görevden alındılar. Bu izni kimler istedi, kimler verdi, bunlar adli ve idari soruşturma çerçevesinde daha net ortaya çıkacak. Bu alanda bir toplumsal bilincin yerleşmesi ve yayılması gerektiğini ifade etmek istiyorum.

 Bizim bu tür tarihi ve doğal güzelliklerimizi ortadan kaldırmaya dönük hareketleri toleransla karşılamamız söz konusu değil. Burası doğal sit alanı ilan edilecek, buranın korunması için de bir takım çalışmalar başladı. Eski doğal haline kavuşması için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığımızın bir çalışması söz konusu” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Külliye, Bile, Dipsiz, Gölü, Konuştu.,
Yorumlar
Haber Yazılımı