Haber Detayı
16 Eylül 2020 - Çarşamba 12:08 Bu haber 920 kez okundu
 
Kutulu: Sağlığınız İçin Bolca Kuşburnu Tüketin
SAĞLIK Haberi
Kutulu: Sağlığınız İçin Bolca Kuşburnu Tüketin

Kutulu: Sağlığınız için bolca Kuşburnu tüketin

Gümüşhane’de ilk kez özel diyetisyen kliniği açarak sağlıklı yaşam ve diyetisyenlik hizmeti vermeye başlayan Buket Kutulu, yeni tip koronavirüs hastalığı (Covid-19) salgını nedeniyle yaşanılan bu zor süreçte kuşburnu tüketiminin öneminden bahsetti.

C vitaminini en çok içeren meyvelerden bir tanesinin de kuşburnu olduğunu aktaran diyetisyen Kutulu, C vitaminiyle birlikte A, B1, B2, E ve K vitaminlerinin de kuşburnunda bolca bulunduğunu belirtti.

Bu vitaminlerin antioksidan özelliği nedeniyle bağışıklık sistemini güçlendirdiğini kaydeden Kutulu, “Özellikle pandemi sürecinde kuşburnu ve kuşburnu ürünlerinin tüketimi bizler için çok önemli” dedi.

Kuşburnundan üretilen marmelat, pekmez ve kuşburnu suyunun öneminden de bahseden Kutulu, “Bu ürünler vücudumuzu kanserden koruduğu gibi cildimizin de elastikiyetini düzenler. Bu nedenle doğal olması şartıyla kuşburnu ürünlerinin de tüketimi vücut sağlığımız için önemlidir” diye konuştu.

Gümüşhane’deki Gümüşsu Fabrikası’nda diyet olarak üretilen kuşburnu marmelatına da değinen Buket Kutulu, “Müşterilerime tavsiye ettiğim çok doğal bir ürün. İçerisinde 26 mg c vitamini bulunuyor ve bu oran yetişkin bir insanın ihtiyaç duyduğu c vitaminin yarısını karşılıyor” ifadelerini kullandı.

Kuşburnunun doğanın insanlığa verdiği en büyük hediyelerden birisi olduğuna değinen Kutulu, “Bizler de vitamin ihtiyacımızı haplar veya ilaçlardan karşılamak yerine böyle doğal ürünler tüketerek karşılamalıyız” diyerek sözlerini noktaladı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kutulu:, Sağlığınız, İçin, Bolca, Kuşburnu, Tüketin,
Yorumlar
Haber Yazılımı