Haber Detayı
02 Aralık 2019 - Pazartesi 10:15 Bu haber 812 kez okundu
 
KYK öğrencilerinden anlamlı proje
DİĞER Haberi
KYK öğrencilerinden anlamlı proje

 

Torul Hacı Şaban Cengiz Yurdu’nda barınan KYK öğrencileri Gönül Bağı Etkinlikleri kapsamında kursta kendi tasarladıkları modellerle birbirinden renkli atkı ve bereler ile miniklerin yüzünü güldürdü.

Gümüşhane Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Torul Hacı Şaban Cengiz Yurdunun iyilik timi, başlattıkları proje ile Altınpınar Köy Okulu'nda okuyan minik kardeşlerine yurtta açtıkları örgü kursunda ördükleri birbirinden renkli atkı ve bereleri hediye ederek yüzlerini güldürdü.

Projeyi yürüten öğrenciler “Biz de zor şartlarda okuduk, ama yılmadık şuan üniversitede okuyoruz, kardeşlerimiz hem bizim gibi zorluk çekmesin hem de bizden onlara ufak bir hatıra kalsın istedik ve bu projeyi başlattık” dedi.

“Kalp soğukluğudur asıl üşüten” sloganıyla yola çıkan KYK öğrencilerine miniklerden gelen teşekkürler ile projenin hedefine ulaştığını belirten KYK yöneticileri, KYK’nın barınmanın yanında sosyal kültürel birçok faaliyete de yer verdiğini belirtti. 

Hacı Şaban Cengiz Yurdu Müdürü Özgür Sevindik, temelinde cehalet olan birçok sorunu eğitimle yenmek için bu gibi projelerin yapılmasının önemli olduğunu belirtirken, derslerinden arta kalan vakitlerini bu projede çalışarak empati kuran, özveride bulunan bilinçli öğrencilerine teşekkür etti.
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: KYK, öğrencilerinden, anlamlı, proje,
Yorumlar
Haber Yazılımı