Haber Detayı
20 Ağustos 2019 - Salı 11:21 Bu haber 790 kez okundu
 
Mahalle Toza Boğuluyor
GÜNDEM Haberi
Mahalle Toza Boğuluyor

 

Bağlarbaşı Mahallesi, eski TEDAŞ binaları arkasındaki alana yapılan bin 300 kişilik KYK inşaatında sorumsuzca davranışlar mahalleyi toza boğuyor.

Gümüşhane’de Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından yaptırılan bin 300 kişilik kız öğrenci yurdu inşaatında sona gelinirken, temizlik çalışmaları başlatılan binada mahalle sakinleri rahatsızlıklarını dile getirdi.

Yaklaşık 20 bin öğrencinin öğrenim gördüğü Gümüşhane Üniversitesine çok yakın bir noktada gerçekleştirilen inşaat çalışmalarında bölge sakinleri yüklenici firmayı ilgililer ve Zabıta aracılığıyla uyardıklarını fakat firmanın birkaç gün sonra aynı tavrını devam ettirdiğini kaydetti.

10 katlı binanın yüksek katlarından aşağıya kürek yardımıyla dökülen inşaat malzemeleri yüksekliğin ve rüzgarın etkisiyle tüm mahalleye yayılırken, bu işlem sırasında evlerinin bahçelerinde oturan vatandaşlar toza boğuluyor, tüm pencereler kirleniyor.

Zabıtaya bu sorunu ilettiklerinde yüklenici firmanın çuvallara koyarak inşaatın içindeki malzemeleri atmadan temizleyeceklerini söylediklerini kaydeden vatandaşlar, “İnşaat yapımı kuralları Gümüşhane’de başka, diğer şehirlerde başka mı işliyor. Hemen yanıbaşımızdaki şehirlerde böyle büyük inşaatlar yapılırken, etrafı kapatılır, gerekli tedbirler alınırdı. Bu inşaatta bunların hiçbirisi olmadığı gibi firma mahalleyi toza boğmaya devam ediyor” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mahalle, Toza, Boğuluyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı