Haber Detayı
13 Kasım 2020 - Cuma 10:03 Bu haber 2199 kez okundu
 
Memur Sen eski başkanı Uncu’yu tebrik ediyoruz.
NABIZ Haberi
Memur Sen eski başkanı Uncu’yu tebrik ediyoruz.

 

Ekim ayında bilindiği üzere il Millî Eğitim Müdürlüğünde boşalan Müdür yardımcılığına Musa Uncu’nun atandığını geçtiğimiz hafta bu sütunlarımızdan paylaşmıştık.

Eğitim -Birsen ve Memur-Sen başkanı Musa Uncu İl millî Eğitim müdür yardımcılığına atanmasından sonra yürüttüğü bu görevlerden istifa etti. Uncu bize göre etik davrandı. Kendisini tebrik ediyoruz. Hem sendikası adına, hem dava ahlakı adına doğru olanı yaptı. Şimdi gözler yeni başkanın kim olacağına çevrildi.

Eğitim – Birsen başkanlığında, toplanan Eğitim birsen delegesi Habip Tanış’ı yeni başkan olarak seçti. Memur-sen başkanlığına ise Diyanet –Sen başkanı Mürsel Gergin ’in seçileceğine kesin gözüyle bakılırken, sendika içinde bazı tartışmalar yaşanmaya başlandı. Gümüşhane’de en çok delegesi olan Eğitim- Birsen ve Sağlık Sen  varken 3’üncü en fazla delegeye sahip olan Diyanet-Sen başkanının seçileceği iddiası sendikada şimdiden tartışma yarattı.. Yine de biz Diyanet-Sen başkanı Mürsel Gergin hocaya Memur-Sen başkanı seçilmesi halinde yeni başkanlık görevinde başarılar diliyoruz. İnşallah memur sen gibi bir sendika kendi içinde tartışma başlatmaz. İnşallah bu göreve en layık olan seçilir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Memur, Sen, eski, başkanı, Uncu’yu, tebrik, ediyoruz.,
Yorumlar
Haber Yazılımı