Haber Detayı
28 Haziran 2019 - Cuma 11:13 Bu haber 2876 kez okundu
 
Mesele Ego Meselesi
NABIZ Haberi
Mesele Ego Meselesi

 

Salı günü daha önceden randevu sisteminden randevu alarak hastamızı Gümüşhane devlet hastanesi dâhiliye polikliniğinde uzman bir doktora götürdük. Muayene olup tahlillerini verdikten sonra tahliller bir sonraki güne kaldığı için hastamız evine döndü. Ertesi gün saat 13.30 tekrar tahlilleri göstermek için doktorun muayene odasının kapısına geldik ve beklemeye başladık.

gazeteciyiz kimseden bir imtiyaz beklemedik.Sıradan bir vatandaş gibi sıramızı bekledik.Doktor bey rutin hastalarını muayene etmeye devam ederken tahlil göstereceğimizi söyledik. Kendiside "Bekleyin ben çağıracağım" dedi. Bir saate yakın bekledikten sonra tekrar araya girerek,"Doktor bey biz dün geldik tahlillerimiz bugüne kaldığı için bugün sonuçları göstermek istiyoruz" dedik. Doktor bey bunun üzerine "Önceliğimiz bugünkü hastalar "dedi. Bizde beklemeye devam ettik. Saat 15.30 kadar. Yani doktor beyin kapısında tahlil göstermek için 2 saat bekledik. Baktık ki doktor bey  kimseyi çağırmayacak. Bizde randevumuz nedeniyle gazeteye geri döndük. Hastaneyi terk ettik.

Şimdi buradan sormak istiyoruz.Doktor beyin egosu orada ki çok sayıda hastayı bekletecek  kadar katı ve güçlü ise bu hastanenin sorunlara cevap üretecek  baş hekimi yok mu? Türkiye'nin hiç bir yerinde sonuç gösterecek hastalar2- 3 saate yakın bekletilmez.Kaldı ki orada Gümüşhane'den ilçelere gidecek hastalar bekliyordu.Çoğu gidip tekrar geri dönmek zorunda kalacaktı.

Evet,  Gümüşhane'mizde sağlıkta sorunlar var.Başta mekan  ve doktor sorunu yaşıyoruz.Bari hizmet verenler egolarını yensinler.yeminlerine sadık olsunlar.

Sağlığımızın geldiği nokta işte burası. Vatandaş muayene olup tahlil göstermek için 2 gün süreyle hastane kapılarında bekliyor. Doktor beyin egosu nedeniyle perişan oluyor. Hâlbuki hastası yokken tahlil gösterecekler gelse dese kapıda bekleyen tüm hastalar tahlillerini gösterecek. İlaçlarını alarak ilden ayrılacak. Ya da şehirdeki evine dönecek.

Gümüşhane gibi küçük ölçekli illerde tek hastanemiz olması nedeniyle vatandaş işte bu doktorlara mahkûm kalıyor. Başka çareniz yok. Hal bu ki doktorlarımızın hepsi Hipokrat yemini ederek görevlerine başlıyor. Lakin insanda ki ego yüksek olunca maalesef ne yemini ederse etsin, sıkıntıyı vatandaş çekiyor...

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mesele, Ego, Meselesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı